Köszönjük kedves olvasóink egész éves megtisztelő figyelmét, a Diósgyőr–Paks találkozó összefoglalóját ide kattintva olvashatják el!

Véget ért a mérkőzés, a Paks idegenben 2–0-ra legyőzte a Diósgyőrt.

94'

Lipták és Báló is besárgult.

Gól
93'

GÓL! Újra betalált a Paks! Kecskés Tamás vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd tizenöt méterről védhetetlenül a bal felső sarokba tekerte a labdát. 0–2

90'

A tartalék játékvezető öt perc ráadást jelzett.

Csere
90'

Cseréltek a vendégek: Bartha le, Kővári Róbert be.

88'

KAPUFA! Egy felívelt labdát Lipták fejelt el a kapu előtt keresztbe, azonban a lendületből érkező Egerszegi a jobb oldali kapufát találta telibe.

87'

A pálya közepén most kisebb kakaskodás alakult ki.

86'

Elek nem tudja folytatni, elhagyta a pályát.

84'

Elek visszatért a pályára.

Kissé kezdenek elharapodzni az indulatok...

Sárgalap
81'

Ezúttal Szakály Dénes sárgult be, miután teljesen feleslegesen felvágta Elek Ákost, akit azóta is a pályán ápolnak.

Piroslap
79'

KIÁLLÍTÁS! Bertus Lajos kapott azonnali piros lapot, miután Ternovánt egy rossz ütemű becsúszással hátulról eltalálta.

Csere
76'

Ivan Radost Antal Botond váltotta a diósgyőri kapuba, míg Koltai Tamás helyére Balázs Zsolt állt be.

75'

Úgy tűnik, egyik játékos sem tudja folytatni.

73'

A felívelt szabadrúgást Rados öklözte el, ám a levegőben Koltaival ütközött össze, így mindkét játékos azonnal ápolásra szorult.

Sárgalap
72'

Drazsen Okukának is villant a sárga, miután felvágta Bathát.

Csere
71'

Újabb hazai csere: Nikházit Ternován Patrik váltotta.

Sárgalap
70'

Nikházi Márk is besárgult.

Sárgalap
69'

Rodenbücher István is besárgult, miután felrúgta Grumicsot.

68'

Bartha lövése szállt el a jobb felsső sarok felett.

67'

Bognár távoli lövése érintés nélkül ment el a kapu előtt.

65'

Mi maradt ki!? Elek tört be a tizenhatoson belülre, és több jó csel, valamint egy kis szerencse után lőtt, de az éles szögből leadott próbálkozása elsuhant a kapu előtt.

63'

Grumics ragadt lesen.

62'

A sarokrúgás után nem alakult ki helyzet.

61'

Hazai helyzet! Elek passzolt Barczinak, aki tizenöt méterről lőtt, ám Molnár odaért a kapu jobb oldalába tartó labdára, és szögletre mentett.

59'

A Bertus által felívelt szabadrúgásból nem alakult ki veszély.

58'

Elek Kecskést vágta fel a diósgyőri térfélen.

57'

Barthát rúgta fel hátulról Okuka, de a sárga lap ezúttal nem került elő a játékvezető zsebéből.

54'

Koltai lövése szállt el a kapu fölött.

52'

Újabb érvénytelen diósgyőri gól! Elek ugratta ki Nikházit, aki kilőtte a bal alsó sarkot, de a játékvezető les címén ezt a gólt sem adta meg.

51'

Bartha jobb oldali beadását Koltai Okuka szorításában nem érte el.

48'

A frissen beállt Grumics talált a kapuba, ám a játékvezető kezezést látott nála, így érvénytelenítette a találatot.

47'

Koltai eresztett meg egy jó lövést kiszorított helyzetből, ám Rados odaért a kapu jobb oldalába tartó labdára.

Csere
46'

Cserélt Egervári Sándor: Bacsa Patrik helyett Miroszlav Grumics lépett pályára a hazaiaknál.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a paksiak kezdték a második félidőt.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, Bartha góljával 1–0-ra vezet a Paks a DVTK ellen.

Gól
45'

GÓL! Vezet a Paks! Bartha László szakadt el a védőjétől a tizenhatoson belül, majd hét méterről laposan kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. 0–1

Sárgalap
43'

Kecskés Tamás rántotta vissza Bognárt, amiért megkapta a találkozó első sárga lapját.

43'

Újabb helyzet! A sarokrúgás után Molnár nem tudta elütni a labdát, így Egerszegi kis híján az üresen maradt kapuba kanalazta azt.

42'

Végre valami! Barczi egy fordulat után tizenhét méterről lőtt, ám Molnár odaért a bal alsóba tartó labdára, és szögletre tolta azt.

39'

Kecskés fejelt le egy labdát a tizenhatoson belül, ám társak helyett csak Rados érkezett a kapujából.

37'

Rados szedett fel a kapujából kilépve egy előreívelt labdát.

A két csapat 2015–2016-os szezonban lejátszott két bajnokija mindkétszer 1–1-re végződött. Augusztusban paksi és a novemberi miskolci találkozón is a tolnai gárda szerzett vezetést, ám a DVTK mindkétszer meg tudott menteni egy pontot.

34'

Ezúttal Barczi maradt a földön fájdalmas arccal.

33'

Rados a kapujából kivetődve öklözött a mezőnybe egy vendégszögletet.

31'

Egymás után kétszer is Tamás Márkon akadt fenn a labda a paksi támadás végén.

A tolnaiak legutóbbi kilenc idegenbeli meccsükön nyeretlenek, és csak három pontot szereztek.

27'

Szakály távoli lövését ölelte magához Rados.

27'

Előbb Elek szerelt remekül, majd Bertus tőle vette el a labdát szabályosan.

24'

Nikházi maradt rövid ideig a földön, de nem volt szükség ápolásra.

22'

A pontrúgást a sértett, Bartha László bombázta az égbe harminc méterről.

21'

Liptákot látta szabálytalannak a játékvezető Barthával szemben, így a Paks jutott jó helyről szabadrúgáshoz.

20'

A bal oldalon Barczi kapott elérhetetlen indítást.

A Diósgyőr 2012 óta nem tudta legyőzni a DVTK-stadionban a Paksot.

17'

Barczi szögletet Molnár öklözte a mezőnybe.

16'

Bognár lapos beadása után Eleknek készítették le a labdát lövésre, a hazaiak csapatkapitánya elől azonban szögletre mentettek a vendégek.

14'

Koltai emelt a tizenhatos bal csücskéről középre, ahol Szakály emelkedett a legjobb ütemben, ő azonban a kapu mellé fejelt.

A Paks csak tíz pontot szerzett eddig idegenben, és csak két győzelmet aratott vendégként a bajnokságban.

12'

Bacsát állították meg lesen.

10'

Bacsa kapott remek labdát a tizenhatoson belül, ám rosszul vette át a labdát, így szerelték.

9'

Egerszegi távoli lövésére a bal alsó sarokba tartott, Molnár azonban könnyedén felszedte a labdát.

8'

Okuka egy szép kényszerítő után laposan adott középre, labdáját azonban kivágták.

18 élvonalbeli bajnokin a mérleg 4 diósgyőri és 7 paksi siker, illetve 7 döntetlen.

7'

Rodenbücher indítása elérhtetlen volt Barthának.

6'

Báló ezúttal magasan ívelt középre, a társaknak azonban magas volt a labda.

5'

Bartha készítette le sarokkal a labdát Bálónak, akinek a bal oldali lapos beadását kivágták a védők.

Nincs hiány az ünnepeltekből: – a héten magyar állampolgárságot kapó – Ivan Rados 100. élvonalbeli bajnokiján lépett pályára, Egervári Sándor pedig 400. NB I-es meccsén dirigálhat vezetőedzőként.

Mindkét csapat hagyományos szerelésében lépett pályára, a hazaiak piros-fehérben, a vendégek pedig tiszta zöldben.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A mérkőzést Erdős József vezeti, asszisztensei Albert István és Király Krisztián lesznek, az alapvonalak mögül pedig Berke Balázs és Nazsa Tamás segíti a munkáját.

A bajnokság záró mérkőzésének tétje (már ha lehet ilyet mondani) a 8. hely eldöntése. Vendégsiker vagy iksz esetén a Paks a 8., DVTK-győzelem esetén a Diósgyőr.

„Ez lesz a bajnokság utolsó mérkőzése, de ettől függetlenül, vagy pont ezért, ez is fontos a számunkra – tekintett előre Csertői Aurél, a Paks trénere. – Minden meccs számít, minden pontra szükségünk van. Úgy alakult, hogy vannak eltiltott játékosaink, ami nem könnyíti meg a helyzetünket, de így is a győzelem reményében lépünk majd pályára. Ez nem lesz könnyű, mivel a DVTK hazai környezetben roppant veszélyes.”

„Bizakodó vagyok, hogy a sérült játékosaink rendelkezésünkre állnak és remélem, hogy győzelemmel sikerül befejeznünk ezt a szezont – mondta Egervári Sándor, a DVTK vezetőedzője. – Szeretnénk szórakoztatni a közönségünket, hogy kellemes szájízzel tudjunk emlékezni a bajnokság végére. A Paks nagyon kiszámíthatatlan csapat. Képesek meghatározó, jó játékot produkálni. Egy harcos, fiatal gárdáról van szó, akik idegenbeli szerepléseik alkalmával nagyon sok nehézséget okoztak már a hazai pályán játszó csapatoknak. Bízom abban, hogy szombaton a mi akaratunk fog érvényesülni.”

Az utolsó forduló előtt a 38 pontos Diósgyőr (10–8–14-es mérleggel) a tabella 9. helyén áll, míg a remek őszt produkáló, de tavasszal csak botladozó Paks 40 ponttal (11–7–14-es mérleggel) a 8. pozícióból várja a miskolci meccset.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Diósgyőr–Paks összecsapás a labdarúgó NB I 33., egyben utolsó fordulójából. Tartsanak velünk!