tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre
A mérkőzés vége
94'

Véget ért a találkozó, a PAFC hiába győzött 2–1-re a Honvéd ellen, a Vasas 2–0-s győzelme után búcsúzik az NB I-től.

Közben a Vasas újra betalált az MTK kapujába, ezzel már 2–0-ra vezet Dunaújvárosban.

Gól
91'

GÓL! Szépített a Honvéd! Egy bal oldali szöglet után Kamber készítette le fejjel a labdát Bobál Dávid, aki szintén fejjel, az ötösön belüről a hálóba továbbította a labdát. 2–1

90'

Négy percet hosszabbított a játékvezető.

89'

Egymás után több lövést is megeresztettek a vendégek, de előbb Márkvárt, majd Fiola állt a labda útjába.

87'

Sallai lövését könnyedén hatástalanította Horváth.

86'

Kovács Dániel távoli kísérlete nem találta el a kaput.

Sárgalap
83'

Pogacsics Krisztián időhúzásért kapott sárga lapot.

Sárgalap
81'

Sallai Roland nem engedett elvégezni egy szabadrúgást, így ő is besárgult.

Csere
79'

Cseréltek a kispestiek: Filip Holendert Kovács Dániel váltotta.

78'

Hidi tüzelt huszonhat méterről,  félmagasan szálló labda azonban elment a bal oldali kapufa mellett.

77'

Pekár ívelt messziről a kapu elé, Fiola azonban a a jobb alsó sarok mellé csúsztatott.

Sárgalap
73'

Patrick Ikenne-King dobta el a labdát, amiért megkapta a találkozó első sárga lapját.

Csere
73'

A hazai csapatkapitány Polonkai Attila hagyta el a pályát, helyét Márkvárt Dávid vette át. A karszalag Fiola Attilára került.

71'

Helyzet! Holender bal oldali beadását Eppel tizenhárom méterről kevéssel a bal alsó sarok mellé fejelte.

Csere
68'

Zsótér Donátot Karol Mészáros váltotta a hazaiaknál.

Közben a Vasas megszerezte a vezetést Dunaújvárosban, így jelenleg a PAFC a kieső.

Csere
62'

Baráth Botond húzta a lábát, helyére Botka Endre állt be.

61'

Nagy Gergő tekert középre a jobb szélről, Pogacsics azonban biztosan húzta le a labdát.

Csere
60'

Cserélt a hazai csapat: Geoffrey Castillion helyére Sallai Roland érkezett.

59'

Újabb szöglethez jutott a vendégcsapat, helyzetet azonban nem sikerült kialakítania.

A találkozóra hivatalosan 3613 fő látogatott ki.

55'

A sarokrúgás után Kamber fejelt a kapu fölé hét méterről.

54'

Baráth és Pauljevics összecsapása után a vendégek kezezést reklamáltak, ám a játékvezető tizenegyes helyett szögletet ítélt.

51'

Zsótért állította meg lesen a játékvezető.

50'

Újra nagy volt a kavarodás a sarokrúgás után, a kaput azonban nem tudták célba venni a hazaiak.

49'

Pekár kiszorított helyzetből, kissé balról leadott szabadrúgását Horváth öklözte szögletre.

47'

Pauljevics kissé röviden fejelte haza a labdát, amit a játékkal együttélő Pogacsics begyűjtött Holender elől.

Csere
46'

Marco Rossi változtatott a második félidőre: Souleymane Youla helyett Dan-Marius Constantinescu állt be.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

Az MTK–Vasas összecsapáson is véget ért az első félidő, mivel Dunaújvárosban 0–0 az állás, jelen pillanatban a felcsúti együttes áll bentmaradásra.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, negyvenöt perc játék után PAFC–Honvéd 2–0.

45'

Egy percet hosszabbított a játékvezető.

45'

Pekár szöglete után nem alakult ki veszély a vendégek kapuja előtt.

43'

Ikenne-King beadása volt könnyű zsákmány Pogacsicsnek.

42'

Castillion iramodott meg egyedül, de hiába rázott le két védőt, Bobál utolsó emberként egy remek becsúszással megállította.

A Honvéd megnyerte legutóbbi két mérkőzését. A kispestiek március 5. óta nem játszottak döntetlent, és legutóbbi tizenöt bajnokijukból csak egyszer ikszeltek.

37'

Pekár ívelését Zsótér kapásból próbálta kapura lőni, ám a labda lecsúszott a lábáról.

Az MTK–Vasas továbbra is 0–0-ra áll, így jelenleg a felcsútiak a bennmaradók.

33'

Majdnem ott a harmadik! Nagy Zsolt adott középre a bal oldalról, Bacelic-Grgic tizenkét méterről leadott lövése azonban centikkel elment a bal alsó sarok mellett.

Gól
31'

GÓL! Már kettővel vezet a PAFC! A szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek, Tar Zsolt pedig kapásból, tizenöt méterről a bal felső sarokba zúdította a labdát. 2–0

30'

Hazai helyzet! Bacelic-Grgic emelt kapura, Bobál azonban az utolsó pillanatban a gólvonalról szögletre fejelte a labdát.

27'

Hidi szerzett szemfülesen labdát a félpályánál, majd egy nagy sprint után a bal alsó sarkot vette célba, lövése azonban centikkel elkerülte a kaput.

26'

Előbb Eppel, majd Nagy Gergő próbálkozott beadással, másodjára azonban szögletre vágták a labdát a hazaiak.

25'

A gól után visszahúzódott a saját térfelére a hazai együttes, és átadta a kezdeményezés lehetőségét a Honvédnak.

Mivel az MTK–Vasas találkozó 0–0-ra áll, jelenleg az angyalföldi csapat a kieső.

Gól
20'

GÓL! Vezet a PAFC! Polonkai ugratta ki Stipe Bacelic-Grgicet, aki ellépett a védőktől, és tizenhat méterről laposan, Horváth mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

A PAFC-nál csak a Békéscsaba nyert kevesebb meccset otthon.

15'

Zsótér készített elő Nagy Zsoltnak a tizenhatoson belül, aki éles szögből nem találta el a kaput.

13'

Mi maradt ki!? Horváth rosszul lépett ki a kapujából, de Zsidai hiába került szembe az üres kapuval, kissé kiszorított helyzetből nem találta el azt.

A Puskás Akadémia március 9. óta nem tudott nyerni hazai pályán, és az egész bajnokság során csak négyszer győzött Felcsúton.

10'

Pekár tört be a tizenhatoson belülre szép cselekkel, lövését azonban blokkolták a vendégek.

A VIP-páholyban többek között ott van Nyilasi Tibor, Mészöly Kálmán, George F. Hemingway és Schmitt Pál is.

8'

Holander húzott el a bal oldalon, majd a beadását Vasziljevics pörgtte fel magának, a szerb azonban két méterrel mellé lőtt.

Annak ellenére, hogy a hazaiak telt házat jeleztek előre, a lelátók még kicsit foghíjasak, a népes vendégtábor azonban egyelőre remek hangulatot teremt a stadionban.

5'

Eppel vágta a mezőnybe Pekár bal oldali szabadrúgását.

A Honvéd még sosem kapott ki élvonalbeli mérkőzésen a PAFC-tól, az örökmérleg 4–2–0 a javára. Felcsúton háromból kétszer nyert a kispesti csapat.

3'

Rögtön egy hazai helyzet! Castillion passzolt Pekárnak, aki a jobb oldalról laposan középre gurított, ahol a remekül érkező Zsótér tizenöt méterről a kapura bombázott, ám Horváth fölé tolta a labdát.

A hazaiak tiszta fehérben, míg a fővárosiak kicsit szokatlan, narancssárga szerelésben léptek pályára.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a kispestiek indították útjára a labdát.

Honvéd: Horváth A. – Ikenne-King, Kamber, Bobál D., Baráth – Nagy G., Hidi, Vasziljevics – Holender, Youla, Eppel.
Kispadon: Nagy S. (k), Prosser, Botka, Gazdag, Palmes, Kovács D., Constantinescu.

PAFC: Pogacsics – Pauljevics, Fiola, Tar, Nagy Zs. – Pekár, Zsidai, Bacelic-Grgic, Polonkai, Zsótér – Castillion.
Kispadon: Pajovics (k), Forró, Márkvárt, Dinjar, Sallai, K. Mészáros, Fodor.

A találkozó játékvezetője Iványi Zoltán lesz.

„Nagyon jó emberi- és munkakapcsolat volt köztünk Szíjjártó Istvánnal – kezdte Marco Rossi, a Honvéd trénere a puskasakademia.hu-nak. – Futballistaként nagyon hasznos tapasztalatokat szerzett, imádja a labdarúgást és ért is hozzá, egyenes ember. Azt gondolom, tud segíteni a Puskás Akadémiának. A DVTK meccs után már nyilatkoztam, hogy a Honvéd lehet majd a mérleg nyelve a kiesés tekintetében. A Békéscsabát nem mi ejtettük ki, hanem ők magukat az év elejei gyenge teljesítményükkel. A felcsútiaknak a csodában kell majd bízniuk, hiszen a sorsuk nemcsak az egymás elleni találkozónktól függ. Győzelemre készülünk ugyanúgy, mint ahogy azt a Békéscsaba ellen is tettük, annak ellenére, hogy roppant motivált gárda lesz majd az ellenfelünk.”

„Ezúttal több napunk volt arra, hogy megoldjuk a frissítést és jól felkészüljünk a Honvédból – mondta Szíjjártó István, a PAFC vezetőedzője a felcsúti klubhonlapnak. – Elvégeztük a munkát, amit terveztünk, a fiúk rendben vannak. Jól ismerem Marco Rossit, mivel korábban együtt dolgoztunk. Az olasz mester ravasz, kifinomult technikával rendelkezik, biztos vagyok benne, hogy ezúttal is tartogat számunkra meglepetéseket. Az alaptaktikán nem hiszem, hogy nagy mértékben változtatna, egy kellően harcos és agresszív csapatot fog a pályára küldeni ellenünk. A legjobb tudásunk szerint felkészültünk belőlük. Bízom benne, hogy elsősorban nem a védekezésről fog szólni számunkra a találkozó. Kockáztatnunk kell, szeretném, ha a bátor és merész támadójáték domborodna ki a játékunkból. Ezúttal nagyobb felelősség lesz a támadóinkon. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy akárcsak egy ziccert is elhibázzunk. Bízom benne, hogy meglesz a hideg fej, fontos, hogy tisztán tudjunk gondolkodni ezekben a percekben.”

A Honvéd már biztosan a 6-8. helyek egyikén végez, tehát a kispestiek számára a presztízs a tét. Az már más lapra tartozik, hogy a Honvédnak ténylegesen presztízsmérkőzés az összes, Puskás Akadémia elleni összecsapás.

A felcsútiak egy döntetlennel ugyan beérhetnék a Vasast, de az angyalföldiek kettővel több győzelmet számlálnak, éspedig az NB I-ben azonos pontszám esetén ez rangsorol elsőként.

A Puskás Akadémia számára a szezon legfontosabb mérkőzése következik, hiszen jelenleg 28 ponttal (6–10–16-os mérleggel) a kiesést jelentő 11. helyen áll, így csak abban az esetben maradhat az élvonal tagja, ha legyőzi a Honvédot, és a Vasas nem nyer Dunaújvárosban az MTK vendégeként.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Puskás Akadémia–Budapest Honvéd összecsapás a labdarúgó NB I 33., egyben utolsó fordulójából. Tartsanak velünk!