0 0
  0 0
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, a mérkőzésről bővebben ide kattintva olvashat!

A mérkőzés vége
93'

VÉGE! A Békéscsaba gól nélküli döntetlennel búcsúzik az NB I-től, a DVSC bronzérmet szerzett és indulhat az El-ben.

Sárgalap
92'

Lázár kapott sárgát.

90'

Három perc a ráadás.

Hiába próbálkozik a Debrecen, nem tud betalálni. A Csaba kontrái ígéretesek, de nem veszélyesek.

Csere
81'

Tisza állt be Bódi helyére.

Csere
80'

Birtalant Svedjuk váltotta.

Az NB I-ben messze a Békéscsaba szerezte a legkevesebb pontot hazai pályán, csupán 13-at (a második legrosszabb mérlegű Puskás Akadémia 18-at). A DVSC 4–7–4-es mutatóval a negyedik legjobb vendégcsapat.

Csere
73'

Cserélnek a hazaiak: Damnajovics le, Fehér Zsolt be.

Sárgalap
71'

Punosevac reklamálásért kapott sárgát.

Csere
66'

Juhász helyett Hudák a pályán.

64'

Csabai tűzijáték után Birtalan tizenhárom méterről lőtt, Verpecz a jobb kapufa tövénél vetődve védett.

Sárgalap
64'

Holman buktatta Spitzmüllert egy sárga lapért cserébe.

A Békéscsaba 1994. március 13. óta nem tudta legyőzni bajnokin a Lokit, hazai pályán pedig 1990. augusztus 25. óta nyeretlen ellene. A két csapat legutóbbi 16 bajnokijából 12-t megnyert a Debrecen, négyszer döntetlenre végeztek a felek.

Csere
62'

Az első csere: Djelmic helyén Horváth Zsolt.

61'

GÓL, de nem adják meg! Punosevac fejelt a kapuba, de a játékvezető szabálytalanságot látott.

Sárgalap
60'

Kicsit paprikás a hangulat: Korhut megrúgta Punosevacot, sárga.

Sárgalap
58'

Juhász György rálépett Holman lábára, ez is sárga.

Sárgalap
57'

Brkovics kapott sárgát, mert megrúgta Takács Pétert.

Közben a Videoton megszerezte a vezetést Újpesten, így jelen állás szerint a DVSC nem végezhet a harmadiknál jobb helyen.

A DVSC-n érződik, hogy meg akarja nyerni a mérkőzést. Élénkebben játszik, mint a hazai együttes.

54'

Holman tört kapura, tizennyolc méterről lőtt, Polekszics a bal kapufa tövénél kaparintotta meg a labdát.

52'

Lázár jobb oldali beadását követően a labda Takács Tamás és Holman feje fölött is elment.

Megvan a hivatalos nézőszám: 942-en vannak a csabai stadionban.

Második félidő elkezdődött
46'

A Loki kezdte a második játékrészt! Csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

Kiegyenlített játék volt az első félidőben, ritkán forogtak veszélyben a kapuk. A látottak alapján igazságos a döntetlen.

Első félidő vége
45 +1'

Véget ért az első félidő, az állás 0–0!

43'

Mészáros röviden adta haza a labdát, Verpecz későn ébredt, de üggyel-bajjal menteni tudott Punosevac elől.

Sárgalap
34'

Jovanovic hátulról megrúgta Spitzmüllert, sárga lap.

40 élvonalbeli bajnokiból a Békéscsaba 10-et, a DVSC 17-et nyert meg, 13 mérkőzésen döntetlen született.

27'

Birtalan szánta el magát lövésre tizenkilenc méterről, a labda nem sokkal a bal felső sarok mellett ment el.

24'

Takács Péter balról középre emelt, Punosevac nyolc méterről mellé fejelt.

20'

Djelmic ügyes cselekkel az alapvonalig jutott, középre passzolt Bódihoz, akinek lövése centiméterekkel a léc fölött suhant el.

A Debrecen kezdi átvenni az irányítást, enyhe mezőnyfölényben futballozik.

14'

Spitzmüller adott be jobbról, Punosevac nyolc méterről a bal kapufa mellé csúsztatott.

9'

Bódi és Lázár játszott össze a jobb oldalon, Takács Tamáshoz került a labda, aki nyolc méterről lőtt, ám Polekszics hárított.

A Békéscsaba számára már tét nélküli a mérkőzés, az Előre búcsúzott az NB I-től, hiszen bár a Puskás Akadémiát megelőzheti, a Vasast csak pontszámban érheti utol, de kevesebb győzelme miatt nem szoríthatja maga mögé. A DVSC egy győzelem esetén biztos érmes, de az érem színe a Videoton eredményétől is függ. Pontazonosság esetén több győzelme miatt a Vidi végez előrébb.

5'

Guaru végzett el szögletet a bal oldalon, Verpecz kiütötte a labdát, ami Takács Péterhez került, de a csabai játékos fölé lőtt.

Meglehetősen tapogatózó a játék. Nincs helyzet.

A megszokotthoz képest kevés néző van, nagyon csöndes a lelátó. Körülbelül nyolcszázan vannak a stadionban, de hivatalos nézőszám csak később várható.

A Békéscsaba lila, a DVSC fehér szerelésben.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT  A MECCS! A hazaiak indították útjára a labdát.

A Csaba már biztos kieső, a Debrecen viszont Európa-liga-indulást érő helyen végezhet: a forduló előtt a harmadik helyen állt 52 ponttal.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Békéscsaba–DVSC összecsapáson az NB I 33., utolsó fordulójában.