2 1
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, a találkozó összefoglalóját ide kattintva olvashatják el.

Mivel a Puskás Akadémia kikapott a Vasastól, a Békéscsaba egy fordulóval a bajnokság vége előtt már biztos kiesőnek tekinthető.

A mérkőzés vége
90'

Véget ért a találkozó, a Honvéd 2–1-re legyőzte a Békéscsabát.

Sárgalap
90'

Viczián Ádám is besárgult.

Piroslap
90'

PIROS! Laczkó Zsolt kapott piros lapot reklamálásért.

Csere
90'

Cserélt a vendégcsapat: Spitzmüller le, Juhász György be.

89'

MAJDNEM! Eppel eldönthette volna, de egy védő szorításában Polekszics kezeiben elakadt a közeli lövése.

87'

Fábio próbálkoztt előbb egy beadással, majd egy szöglettel, helyzet azonban egyikből sem alakult ki.

85'

próbáVaskó lkozása szállt el a kapu fölött a sarokrúgás után.

85'

Punosevac újabb fejesébe beleért egy hazai játkos, így szögletre pattant a labda.

Csere
82'

Az utolsó hazai csere is megtörtént: Souleymane Youla helyét Prosser Dániel vette át.

81'

Punosevac közelről, de éles szögből a kapu fölé fejelte Fábio bal oldali beadását.

Sárgalap
80'

Thomas Piermayr kapta a találkozó első sárga lapját.

78'

Ezúttal Svedyuk ragadt lesen a jobb oldalon.

Hivatalosan 1284 néző látogatott ki a mai mérkőzésre.

75'

Fábiót állították meg lesen.

15 perc van vissza, és jelen állás szerint a Békéscsaba búcsúzik az NB I-től.

Csere
72'

A vendégek is cseréltek: Calvente le, Alex Svedyuk be.

Csere
71'

A rengeteget robotoló Patrick Ikenne-King kapott vastapsot a hazai közönségtől, Botka Endre vette át a helyét.

70'

Gazdag pazar kiugratása után Ikenne-King lapos beadását vágták ki a vendégek.

69'

A sarokrúgás után beívelt labdát Viczián fejelte a mezőnybe.

68'

Vaskó ért bele ügyetlenül a labdába, így szöglethez jutott a hazai csapat.

67'

Baráth felívelt labdáját Eppel nem érhette el, így az Polekszicsé lett.

65'

Calvente felívelését ezúttal is biztosan lehúzta Horváth.

64'

Fábio szabadrúgása után ismét a Honvéd kontrázhatott, ám Youla szabyáltalanul próbált hozzáférni a labdához Calvente mellett.

63'

Horváth három vendégjátékos gyűrűjében húzott le egy ötösön belülre ívelt szabadrúgást.

61'

Eppel feje felett húzott el centikkel a labda egy bal oldali beadás után.

Csere
59'

A vendégek is változtattak: Matus Pauknert Viczián Ádám váltotta a pályán.

58'

Vaskó tisztázott becsúszva Baráth elől, de a hazaiak tiltakozása ellenére szöglet helyett kirúgás következett.

Csere
56'

Cserélt Marco Rossi: Dusan Vasziljevics helyére Gazdag Dániel állt be.

55'

Baráth került helyzetbe egy jobb oldali beadás után, azonban tizennégy méterről, éles szögből az oldalhálóba lőtt.

53'

A bal oldalon, szinte a tizenhatos oldalvonaláról Calvente a kapu fölé csavart egy szabadrúgást.

52'

Calvente cselezgetett a jobb oldalon, de hiába tört a kapu felé, szerelték.

50'

Damjanovics fejelt haza higgadtan egy félmagas labdát.

49'

Fábio lapos bal oldali beadását Horváth ölelte magához.

48'

Calvente közeli lövését Horváth ütötte oldalra.

Az eső újra rákezdett, olyan mintha dézsából öntenék.

46'

Csere egyik oldalon nem történt.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

A Békéscsabának rendkívül fontos Vasas–PAFC mérkőzésen negyvenöt perc után 1–0 vezet az angyalföldi csapat, így jelen állás szerint a Békéscsaba kiesik az első osztályból.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, a Honvéd 2–1-re vezet a Békéscsaba ellen.

45'

Hidi tekerte középre, Polekszics azonban a mezőnybe öklözte a labdát

45'

A bal oldali szöglet után, a másik oldalon is kiharcolt egyet a Honvéd.

45'

Ikenne-King remek jobb oldali beadását Vasziljevics fejjel próbálta lekészíteni Baráthnak, a labda azonban egy védőről szögletre pattant.

44'

Mi maradt ki! Laczkó cselezte ki a védőjét, majd az alapvonalról Calventének készített elő, aki kilenc méterről, jobb belsővel centikkel lőtt a bal alsó mellé.

43'

Vasziljevicset állították meg lesen.

42'

Laczkó kevergetett a bal oldalon Ikenne-King mellett, azonban belezavarodott a cseleibe, így a labda kigurult az alapvonalon.

40'

Pazar kontrát vezetett a Honvéd: Ikenne-Kinget Vasziljevics ugratta ki, a jobbhátvéd húszméteres lövését azonban kitolta Polekszics, a kipattanót pedig sem Eppel, sem Youla nem tudta a hálóba lőni.

Gól
36'

Gól! Fordított a Honvéd! Hidi tüzelt tizennyolc méterről, a jobb alsóba taró labdát Polekszics csak maga elé tudta ütni, így a szemfüles Dusan Vasziljevics közelről a hálóba pofozta a labdát.. 2–1

A kispestiek március 5. óta nem játszottak döntetlent az NB I-ben, akkor hazai pályán a Vasas ellen egyik csapat sem talált a hálóba. Iksz még ma is lehet, 0–0 már nem.

33'

Az újabb szöglet-variáció végén Ikenne-King adta be a labdát, ám az ezúttal tényleg senkinek sem volt jó.

32'

Hidi és Vasziljevics kicsiben elvégzett szöglete után utóbbi adta  be a labdát, azonban Punosevac kifejelte azt a remekül érkező Kamber elől.

Gól
30'

GÓL! Egyenlített a Honvéd! Ikenne-King a jobb oldalról tekert középre, ám annak ellenére, hogy úgy tűnt, senkinek nem lesz jó a beadása, a hosszún érkező Baráth Botond egy ívelt fejessel a kapu bal alsó sarkába helyezte a labdát. 1–1

A Békéscsaba 1996 óta nem nyert Kispesten, és NB I-es történelme során csupán háromszor tudott győzni mostani házigazdája otthonában.

Gól
25'

GÓL! Vezet a Békéscsaba! Fábio ívelte a kapu elé a szabadrúgást, majd a hazai játékosok ügyetlenkedése után Laczkó Zsolt elé került a labda, aki két igazítást követően kilenc méterről kilőtte a jobb felső sarkot. 0–1

24'

Calvente kapott egy csomagot hátulról, de Lovric egyelőre megúszta sárga lap nélkül.

24'

Hidi sarokrúgása veszélytelenül csavarodott ki a másik oldalon.

23'

Eppel vett át remekül egy hosszú indítást, majd tizenöt méterről lőtt, a védők azonban szögletre blokkolták a próbálkozását.

Ennyi volt az eső, már el is állt.

21'

Youla próbált beadni, a labda azonban Ikenne-King sarkáról kipattant az alapvonalon túlra.

A csabai védelem elég stabil, gond a gólszerzéssel van: a tavaszi szezonban a lila-fehérek csak egyszer szereztek egynél több gólt, tizenkét mérkőzésen csupán hétszer találtak a kapuba.

19'

Vasziljevics emelt középre a obb oldalról, azonban Youla elől elfejelték a labdát.

18'

Horváth robbant ki jól a kapujából, és a tizenhatoson kívül kivágta a labdát Spitzmüller elől.

Közben Kispesten elkezdett szakadni az eső.

16'

EPPEL! Youla készített le az alapvonalról egy labdát, ám Eppel kissé kiszorított helyzetből, kilenc méterről nem találta el a kaput.

13'

Hazai lehetőség! Ikenne-King robogott el a jobb oldalon, majd a beadását nem tudták eltakarítani a vendégek, így Hidi került lövőhelyzetbe, ám 15 méterről az égbe bombázott.

12'

A csabaiak negyedik szögletét Calvente végezte el, de pocsékra sikeredett.

11'

És még egy! Fábio tekert középre a bal oldalon egy kis szöglet után, de Horváth kitolta a jobb alsóba tartó labdát.

10'

Újabb vendéglehetőség! Fábio szögletét Laczkó a rövid oldalon, az ötös sarkáról az oldalhálóba csúsztatta.

9'

Spitzmüller adott használhatatlan labdát Pauknernek, ami így Horváth zsákmánya lett.

8'

Kamber elől sikerült elrúgniuk a vendégvédőknek Eppel bal oldali lapos beadását.

A Békéscsaba nem szenvedett vereséget legutóbbi két bajnokiján a két közvetlen riválisa ellen (1–0-s győzelem Felcsúton a PAFC ellen, majd 1–1-es döntetlen otthon a Vasas ellen).

6'

Calvente bal oldali szöglete után nem alakult ki helyzet a hazaiak kapuja előtt.

A Honvéd hármas vereségsorozatot (sorrendben az Újpest, az FTC és a Haladás ellen) szakított meg Diósgyőrben.

3'

Vendéghelyzet! Laczkó emelte középre a labdát balról, azonban a kapuból kimozduló Horváth megzavarta Pauknert, aki így mellé pörgetett.

2'

Youla buktatta Punosevacot, akit a pályán kellett ápolni közel egy pecig,

A kispestiek hagyományos piros-fekete szerelésében, a békéscsabaiak pedig tiszta fehérben léptek pályára.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A találkozót Pintér Csaba vezeti, segítői Huszár Balázs és Kóbor Péter lesznek.

A két csapat 54 élvonalbeli bajnokiján 28 kispesti és 12 békéscsabai siker született, 14 döntetlen mellett. A gólkülönbség 92–60 a kispestiek javára.

„Függetlenül a hétközi mérkőzés eredményétől, csapatom számára továbbra is a bennmaradás kiharcolása az elsődleges cél, ez élvez elsődleges prioritást – mondta Zoran Szpisljak, a békéscsabaiak trénere. – Játékosaimra ismét egy nehéz mérkőzés vár, hiszen tudjuk: a Honvéd masszív, jó erőkből álló együttes – ezt többször is bizonyította már a szezonban. Az a csapat, aki a jelenlegi és tavalyi bajnokot is meg tudta verni hazai pályán, mindenképp különös figyelmet érdemel. Az erőltetett menet tovább folytatódik és nincs pihenésre lehetőség, hiszen két nagyon fontos mérkőzés áll még előttünk. A Honvéd ellen is teljes erőbedobással készülünk és a fővárosban teljes koncentrációt és maximális erőbedobást várok el labdarúgóimtól. Utoljára a 17. fordulóban találkoztunk és az eltelt öt hónap alatt – az elvégzett munka és eredmények alapján – nyugodtan mondhatom, hogy ezúttal már nem ugyanaz a Békéscsaba lép pályára a Bozsik Stadionban. Mindenképp szeretnénk visszavágni a novemberben elszenvedett minimális vereségért!”

„A három kiesés ellen küzdő csapat közül a Békéscsaba tűnik a legmotiváltabbnak és mentálisan a legerősebbnek is – mondta Marco Rossit, a Honvéd vezetőedzője. – Ebben a bajnokságban a stabil szereplés lehetett a célunk. Ezt jó pár mérkőzéssel a vége előtt elértük, oly módon, hogy nem volt olyan pillanat, hogy megcsapott volna minket a kiesés szele. Sőt, ha az Újpest ellen sikerül győznünk, tudtunk volna még Európa felé is kacsingatni. Mivel ez nem sikerült, sajnos a motivációvesztés lett úrrá a csapaton. Ennek köszönhető, hogy leült az együttes. A mi gárdánk olyan, hogy minden ellenfélnél motiváltabbnak kell lennünk a pályán, sokkal agresszívabbnak kell lennünk, többet kell futnunk. Ezek hiánya azt kockáztatja, hogy bárki megverhet minket. Viszont ha mindenki teljesen komolyan oda teszi magát, mindenkire veszélyesek lehetünk. Lásd a Ferencváros, vagy a Debrecen, vagy a Videoton elleni győzelmeinket. Töretlenül és kitartóan folytatjuk az akadémisták játszatását, a fiatalok beépítését.”

Ha a Békéscsaba veszítene a Honvéd otthonában, csakis akkor maradna még esélye a bennmaradás kivívására, ha közben a Vasas–PAFC meccs döntetlenre végződne – angyalföldi vagy felcsúti siker esetén a Csaba kiesne.

A Békéscsaba jelenleg 26 ponttal (6–8–17-es mérleggel) a tabella utolsó helyén áll, és akár már a mai napon is megpecsételődhet a sorsa, és kieshet az NB II-be.

A Honvéd a tabella 7. helyéről várja a mérkőzést, az eddigi 31 bajnokiján (11–7–13-as mérleggel) 40 pontot gyűjtött, így a kieséstől nem kell félnie, azonban már a dobogóra sem érhet oda.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Honvéd–Békéscsaba összecsapás a labdarúgó NB I 32., utolsó előtti fordulójából. Tartsanak velünk!