A Békéscsaba 2–1-re kikapott a Budapest Honvédtól, ezzel eldőlt, hogy búcsúzik az élvonaltól.

Polonkai kapott sárga lapot Romic feltartásáért.

90'

Négy perc a hosszabbítás!

88'

A jobb oldali beadás után a hazaiak kapusa Pekár elé ütötte a labdát, aki azonban „eltörte” azt.

Kevesebb mint négy perc maradt hátra. A Puskás Akadémia becsülettel támad, de helyzetekig nem jut el. A Vasas őrzi egygólos előnyét.

84'

Risztevszkit kell ápolni, a Vasas játékosának görcsöl a lába.

A Puskás Akadémia átvette az irányítást, a Vasas egyre gyakrabban szorul be a saját térfelére.

Csere
77'

A Vasas is kihasználta a harmadik cserelehetőségét, Christian Müller helyett Danijel Romic a pályán.

73'

Pauljevics húzott befelé a jobb oldalról, majd jócskán mellé, fölé lőtt.

71'

Újabb felcsúti kapufa! Márkvárt ragyogó beadása után Castillion a lécre csúsztatta a labdát. Ezt is megúszta a Vasas!

Csere
66'

Ádám Martint Ferenczi István váltja a Vasasban.

Csere
65'

Zsidai le, Márkvárt be – ismét cseréltek a felcsútiak.

64'

Fiola irtózatos erejű távoli lövését a Vasas kapusa Karol Mészáros elé ütötte, aki nem elhúzta Hermány mellett a labdát, de nem elég pontosan, így a védőknek sikerült menteni. Nagy helyzet volt!

63'

Pekár szabadrúgása után Hermány ölelte magához a labdát.

Csere
62'

Sallai helyett Bacelic-Grgic a pályán a vendégeknél.

60'

Pekár szabadrúgása után a Vasas védői röviden fejelték ki a labdát, amelyet Polonkai kis túlzással föld körüli pályára állított.

59'

Pavlov távoli kísérletét Pogacsics magabiztosan védte.

A hazai szurkolók az „akadémista, akadémista” rigmust skandálják.

Csere
57'

Zsótér le, Geoffrey Castillion be a vendégeknél.

56'

Vida nyert meg egy fejpárbajt a vendégek tizenhatosának előterében, a labda Müller elé került, aki Könyveshez tálalt, ő azonban nagy helyzetben mellé emelt.

51'

Sallai húszméteres kísérlete elkerülte a kaput.

50'

A szöglet után Risztevszki fejesénél Pogacsicsnak szerencséje volt, hogy középre ment a labda.

49'

Nagy helyzetet hagytak ki a hazaiak. Könyves készítette le a labdát sarokkal Pavlovnak, akinek a lövése az egyik felcsúti védőről Berecz elé pattant, az ő próbálkozásába pedig Fiola vetette bele magát.

49'

Pauljevics távoli bombáját Hermány kisebb-nagyobb nehézségek árán hárította.

Az angyalföldiek négyes nyeretlenségi sorozatban vannak, a tavaszi tizenkét bajnokijukból csak kettőt nyertek meg. Újabb győzelemmel nagy lépést tennének a bennmaradás felé.

47'

Ádám gyenge lövését Pogacsics vetődve hárította.

Csere

A szünetben cserélt a Vasas: Remili maradt bent az öltözőben, Pavlov a helyén.

Kezdőrúgás
46'

A Puskás Akadémia játékosai jöttek ki hamarabb a folytatásra, és ők is kezdték el a második félidőt.

A többi pályán a szünetben: Debrecen–DVTK 2–1, Paks–Haladás 1–0, Videoton–MTK 2–0

Kispesten a Honvéd 2–1-re vezet a Békéscsaba ellen. A virtuális tabella: …10. Vasas 29 pont, 11. Puskás Akadémia 28, 12. Békéscsaba 26.

Első félidő vége
45 +1'

Véget ért az első félidő, a szünetben Vasas–Puskás Akadémia 1–0!

45 +1'

Fiola akaszkodott össze Ádám Martinnal, a játékvezető szóban figyelemztette a feleket.

45'

Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás!

45'

Pekár beadását Polonkai fejelte kapura 11 méterről kitekeredett helyzetben, a középre tartó labdát Hermány könnyedén ölelte magához.

43'

Könyves léphetett volna ki egy az egyben Pogacisccsal szemben, ha Fiola nem ment óriásit.

A Békéscsaba vezetett, de már 2–1-es hátrányban van Kispesten.

40'

Kapufa! Zsótér végzett el szabadrúgást a kaputól 25 méterre, centik választották el attól, hogy egyenlítsen. A kipattanót Risztevszki fejelte ki szögletre.

38'

Pekár szöglete után a kipattanó labdát Polonkai lőtte vissza a kapu elé, de a veszély hamar elmúlt, hiszen a játékvezető magas láb miatt szabadrúgást ítélt kifelé.

36'

Az előrehúzódó Szivacski visszapaszolt labdája után megint Könyves adott be a jobb szélről, de ez a beívelés nem volt veszélyes.

33'

Pekár beadását követően a hosszú oldalon érkező Zsótér éles szögből, kapásból lőtte kapura labdát, amely az egyik hazai védő lábáról szögletre vágódott.

32'

Zsótér jobb oldali szögletét követően Berecz Zsombor fejelte ki a labdát.

30'

Könyves lapos beadása után a labda elsuhant keresztbe a kapu előtt.

Sárgalap
25'

Nagyon belelendült Farkas Ádám játékvezető, Pekárnak is kiosztott egy sárgát. A PAFC játékosa Risztevszkivel szemben szabálytalankodott.

Sárgalap
25'

Remili is besárgult, az oldalvonalnál buktatta ellenfelét.

Sárgalap
23'

Szivacski Donát szabálytalankodott a felezővonal közelében, megállítva ezzel a PAFC ellentámadását, sárga lapot érdemelt.

22'

Remili húzott el a bal oldalon egy szép csel után, lágy beadása után Risztevszki fejelte a kapu irányába a labdát, amely Nagy Zsolt lábáról lecsorgott, aztán Fiola Attila tisztázott szögletre.

Ezekben a percekben a Puskás Akadémia birtokolja többet a labdát, ám a Vasas tizenhatosának közelébe ritkán jut el.

18'

Pekár László lőtt kapura 25 méterről, ballal, de a kísérlet nem jelentett veszélyt Hermány Bence kapujára.

17'

A mérkőzést 3350 néző tekinti meg a helyszínen.

A Honvéd és a Békéscsaba összecsapásán még nem született gól, így a virtuális tabellán jelenleg a Vasas tizedik, míg kieső helyen áll a Puskás Akadémia és Zoran Szpisljak csapata.

12'

Remili ütközött a tizenhatoson belül Tar Zsolttal, de a játékvezető sípja néma maradt.

A gól óta a PAFC gyakrabban jár a hazaiak térfelén.

Gól
7'

GÓL, VEZET A VASAS! Könyves Norbert beadása után az egyik hazai játékos Korcsmár Zsolt elé bólíntotta a labdát, aki öt méterről kapura fejelt, Pogacsics bravúrral a lécre tolta a labdát, a kipattanót azonban közelről bepofozta a válogatott játékos. 1–0

A Vasas kezdte jobban a meccset, a játék a vendégek térfelén zajlik.

Pogacsics Krisztiánnak, a PAFC kapusának már kétszer is játékba kellett avatkoznia, mindkétszer jól látta el a feladatát.

A Vasas a Hermány – Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Risztevszki – Berecz, Vida - Könyves, Ádám, Remili – Ch. Müller összeállításban lépett pályára, míg a vendégek a Pogacsics – Pauljevics, Fiola, Tar, Nagy Zs. – Pekár, Zsidai, Polonkai, Zsótér – Sallai – Mészáros K. tizeneggyel kezdtek.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a találkozó, a Puskás Akadémia vezetheti az első támadást.

A másodpercek múlva kezdődő mérkőzést Farkas Ádám vezeti.

A csapatok már a pályán, a Vasas hagyományos hazai szerelésében, piros-kékben játszik majd, míg a vendégek sárga mezben, fehér nadrágban és sárga sportszárban.

Kihasználva, hogy a nagy téttel bíró mérkőzésre ingyenes a belépés, első becsléseink szerint több mint ezer szurkoló tekinti meg a helyszínen a találkozót.

A Puskás Akadémia hatos nyeretlenségi szériát szakított meg az MTK elleni, hétközi győzelemmel. Ez volt a felcsútiak második idegenbeli sikere a 2015–2016-os szezonban, az első pont a Vasas elleni volt.

A Vasas csupán 16 pontot gyűjtött hazai környezetben, ez a második legrosszabb élvonalbeli mutató. A PAFC 10 pontot szerzett idegenben, ez (a változatosság kedvéért) szintén a második legrosszabb élvonalbeli vendégmérleg.

Ahogy már az imént hangsúlyoztuk, kulcsfontosságú mérkőzés az NB I-es tagság megőrzéséért. Ha a Vasas vereséget szenved, kiesik az élvonalból. A Puskás Akadémia matematikailag is benn marad az NB I-ben, ha nyer, a Békéscsaba pedig nem veri meg a Honvédot. Az őszi mérkőzést a felcsútiak nyerték meg az Illovszky Rudolf Stadionban (2–4).

Köszöntjük kedves olvasóinkat a labdarúgó NB I 32. fordulójában rendezendő, a kiesés elkerülése szempontjából döntő fontosságú Vasas–Puskás Akadémia mérkőzés online közvetítésénél!