95'

Vége a találkozónak! 3-2-re nyert a Haladás Pakson!

Gól
94'

Góóóóól! Megfordította a Haladás! Gaál szabadrúgásból volt eredményes, miután a játékvezető kiállította Szabót.

Piroslap
93'

Szabó lerántásért kapott egyből piros lapot.

85'

Helyzet! Balázs centerezett befelé, de Gaál tisztázni zudott.

Sárgalap
83'

Halmosi is kapott egy sárga lapot.

Csere
82'

Cserélt mindkét csapat: Medgyes érkezett Németh helyére még a gól előtt, illetve Koltait Balázs váltotta a gól után.

Öngól
82'

2-2! Öngól! Rodenbücher! Egy beadás utáni kavarodás következtében szerencsétlenül pattant be a labda a kapuba. Balszerencse.

Sárgalap
79'

Kecskés is besárgult.

Gól
78'

2-1! Ismét vezet a Paks! Papp a gólszerző. Asztalos passzolt középre, majd Papp jobbal a bal alsóba, majd a remek ütemben érkező Papp 3 méterről Király mellett a kapuba rúgott.

Gól
73'

Góóóól! Egyenlített a Haladás! Schimmer futott el a jobb oldalon, majd az alapvonaltól beadta a labdát, Wils érkezett jó ütemben és belsővel a kapuba bal oldalába helyezte a játékszert.

Csere
64'

Csere a hazaiaknál: Szakály helyére Asztalos érkezett.

Piroslap
61'

Kiállítás! Gévay megkapta második sárgáját. Gaállal volt szabájytalan, hezitálás nélkül jött is a lap!

59'

Bertus rúgta középre a szögletet jobb oldalról, középütt Szakály lőhetett, de jó helyen álltak a Haladás védői, így nincs gól.

57'

Hahn szlalomozott a tizenhatoson belül, elesett, de a játékvezető nem fújt büntető.

A vendégek kicsit feljebb tolták a védekezésüket.

53'

Halmosi lőhetett kapura, de Csernyánszki könnyen ráfeküdt a labdára.

Sárgalap
47'

Gévay és Williams kapott sárga lapot kakaskodásért egyből a féliő elején.

Második félidő elkezdődött
46'

Elkezdődött a második játékrész! Egyik oldalon sem volt csere.

Megérdemelten vezet a Paks, jobban futballoztak a hazaiak az első félidőben. A Haladás rákapcsolt a bekapott gól után, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

Első félidő vége
45'

Vége az első félidőnek!

45'

Németh Márió tekert középre, Halmosi visszafejelte, Gaál elrontotta. Ez volt a félidő utolsó helyzete.

A vezető gól után nem állt vissza a Paks, de a Haladás az utóbbi percekben feljebb kapcsolt egy fokozattal.

Sárgalap
34'

Szabó is kapott egy sárgát. Az ezt követő szabadrúgás veszélyesnek tűnt, ide-oda pattogott a labda a tizenhatoson belül, ám nem alakult ki ziccer.

Sárgalap
31'

Schimmer kapott sárga lapot buktatásért.

Gól
27'

Góóóóóóól! Vezet a Paks! Szakály adott be balról, egy fejen még megcsúszott középen a labda, majd Gévay 5 méterről a kapuba fejelt.

Továbbra is a Paks dominál, már az ellenfél térfelén igyekszik megszerezni a labdát a csapat.

Sárgalap
18'

Megvan a mérkőzés elős lapja, ráadásul egyből kettő. Előbb Jánvári (Haladás), majd Hahn (Paks) sárgult be.

13'

Szabó cselezett befelé, majd adott középre Szakálynak, de Bosnjak belecsúszott a lövésbe.

11'

Schimmer adott be laposan a jobb szélről, de Gaál lövése megpattant egy paksi védőn.

10'

Többet van a labda a Paksnál, a hazaiak próbálnak kezdeményezni.

9'

Pörgősen kezdődött a találkozó. Két paksi helyzet is volt a mérkőzés elején, előbb Bertus lőtt, de ereménytelenül, majd Hahn került helyzetbe, aki a 16-os környékéről lőtt, de egy védő beleért, így szöglet következett.

1'

Rögötn az első minutumban egy vendég szöglet, ám nem veszélyeztette senki és semmi a hazai kaput.

Kezdőrúgás
1'

A Paks kezdte a mérkőzést. Tiszta fehérben a hazaiak, zöld-fekete szerelésben a Haladás.

A találkozó játékvezetője Karakó Ferenc.

A cserék:

Paks: Pámer (kapus), Nagy R., Kővári, Asztalos, Bajner, Balázs, Lenzsér

Haladás: Rózsa (kapus), Gyürki, Nagy P., Angyal, Batarelo, Medgyes, Popin

A kezdőcsapatok:

Paks: Csernyánszki – Kulcsár D., Rodenbücher, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Koltai, Bertus, Kecskés, Szakály D. – Hahn

Haladás: Király – Schimmer, Jánvári G., Iszlai, Bosnjak – T. Wils, Kovács L., Németh M. – Williams, Gaál B., Halmosi.

A Haladás az NB I második legjobb mérlegű csapata vendégként, és ezt a szerény 6–4–6-os mérleggel tudja elérni – a Ferencvárosé az egyetlen pozitív idegenbeli mutató a tizenkét csapat közül.

Tizenhat NB I-es mérkőzést vívtak eddig, 9-szer a Paks, 6-szor a Haladás nyert, és csak egyetlen döntetlen született.

Az idény során a Haladás hazai környezetben legyőzte a Paksot, míg vendégként vereséget szenvedett.

A Paks soha nem volt még ennyire hátul a tabellán ebben a szezonban.

A szombathelyiek a dobogóra pályáznak, a paksiaknak erre már matematikai esélyük sincs.

A hazaiak 40 ponttal a nyolcadik helyen állnak, a vendégek 47 ponttal jelenleg az ötödikek

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Paks–Haladás mérkőzés a labdarúgó NB I 32. fordulójában.