2 2
  1 0
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

Tiszának nem nagyon megy a Hali ellen, 13 meccsen csak két gól és két gólpassz a mérlege. Halmosi szintén 13-szor játszott a Loki ellen, 4 gólnál és egy asszisztnál tart a 36 éves középpályás.

Újabb olyan döntetlen született a bajnokság hajrájában, amely után egyik fél sem lehet igazán elégedett.

A mérkőzés vége
90'

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Csere
90'

Djelmic is lemegy, Bereczki Dániel váltja.

Sárgalap
90'

Dusan Brkovics kap sárgát belemenésért.

Csere
90'

Nagy Patrik is a pályán a hazaiaknál.

Három perc a ráadás.

89'

KAPUFA! Djelmic lövi Varga bal oldali beadását a bal oldali kapurára ballal nyolcról, kissé jobbról, majd a kipattanót a bal sarok mellé fejeli az ötösről, Királlyal ütközve. Nem sokkal.

88'

Szasa Popin lekönyökli Jovanovicot, sárga.

Csere
87'

Halmosi szép lassan legyalogol a pályáról, Szasa Popin váltja. Elég a Halinak az iksz?

A DVSC legutóbbi két meccsét 1–0-ra megnyerte. Idegenben azonban nem remekel a Loki, előző kilenc bajnokijából csak egyet (a legutóbbit) tudott „behúzni”. Elsősorban a gólszerzéssel van gondjuk vendégként a debrecenieknek, a bajnokság elején három meccsen nyolcat vágtak, azóta tizenegyen hetet.

85'

Gaál lő jobbal a jobb sarok mellé, jócskán.

83'

Varga 14 méteres lövését az utolsó pillanatban blokkolják a bevetődő védők.

82'

Hazai helyzet! Medgyes jobb oldali beadását az ötösről Gaál a kapus ölébe fejeli.

Háromnál több egymást követő bajnoki győzelmet 2009 tavasza óta nem aratott a Haladás, akkor a REAC, Kaposvár, Honvéd, Videoton, MTK ötöst pipálta ki.

Csere
80'

Holman le, Ferenczi János be.

79'

Iszlai talál 20-ról jobbal a jobb sarok mellé.

78'

Angyal meg Kulcsárt szereli ugyanott.

78'

Jánvári sokadik jó megmozdulása, most Jovanovicot szerelte a balon.

Csere
75'

Némethet a hazaiaknál Medgyes Zoltán váltja.

A Haladás ismét rálelt régi jó szokására, a kis különbségű győzelmek „gyártására”: a szombathelyiek egymás után három meccset nyertek meg (2–1 a Vasas, 1–0 a Békéscsaba és 1–0 a Honvéd ellen), és ezzel reális esélyük maradt a dobogóra. A Hali veretlen legutóbbi négy bajnokiján.

Sárgalap
75'

Iszlai Bence törleszt, odarúg: sárga ez is.

Sárgalap
74'

Aleksandar Jovanovic is besárgul, odalépett Iszlainak.

Sárgalap
71'

Németh Márió kétszer is lőhetne a 16-os elől, de sokat variál, majd elveszíti a labdát, és odarúg Korhutnak. Sárga.

Csere
70'

Tiszának ma nem ment, Kulcsár Tamás váltja.

Csere
68'

Jovanovic beadása rossz, a kipattanó Vargáé, aki a 16-os elől jobbal a léc fölé talál.

Gól
67'

ÚJABB SZÉP GÓL! Korhut bal oldali beadását Takács Tamás az ötös elől három védő közül a lécre fejeli, és a labda onnan a gólvonal mögé pattan. Király hiába vetődött, majd fogta meg a labdát, ez bizony bent volt: 2–2!

64'

Takács cselezget, majd jobbal Király elé lő 18-ról.

62'

Korhut bal oldali beadása nem jut el Takácsig, Gaál ívelése meg Mészárosé.

Gól
58'

ISMÉT VEZET A HALI! Gaál keresztpasszát az elcsúszó Djelmic mellől visszaadja középre jobbról Schimmer, Németh jobbal a jobb alsót veszi célba, a kapus csak ütni tudja a labdát, az érkező Halmosi Péter ballal három lépésről a jobb sarokba helyez. 2–1!

58'

És igen pontatlan passzokkal.

58'

Kemény belépőkkel folytatódik a meccs.

53'

Régi ismerősök: Tiszát szereli becsúszva Halmosi az ötös bal sarka előtt.

52'

Iszlai 22 méteres emelése igen gyengére sikerül.

Gól
51'

EGYENLŐ! Djelmic bal oldali, ballábas beadását visszafejeli a hosszú sarok elől Takács, Aleksandar Jovanovic meg az ötösről a jobb felsőbe lő, eldőlve, parádés mozdulattal. Jobbal: 1–1!

49'

Schimmer szereli szépen a balon meglóduló Tiszát.

Második félidő elkezdődött
46'

CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A két csapat legutóbbi három meccsén nyeretlen a Loki, két találkozón a Haladás győzött, míg 2015 decemberében 2–2-re végeztek.

Harmadszor méri össze erejét a szezonban a Haladás és a Debrecen, sikerélményből ez idáig a szombathelyieknek jutott ki több. A két csapat augusztusi bajnokiján a vasi zöld-fehérek 1–0-ra győztek Halmosi Péter góljával, decemberben, a Rohonci úton pedig fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlen született – pedig háromszor is hazai labdarúgó talált be. A végeredményt Gaál Bálint állította be, akinek a hátáról került Király Gábor kapujának bal alsó sarkába Szakály Péter csúsztatása.

Első félidő vége
45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Majdnem! Tiszát felrúgják a 16-os előtt, a 23 méteres szabadrúgást Korhut nem sokkal tekeri ballal a bal felső mellé!

43'

Amely veszélytelen.

42'

Jovanovic indítja szépen a jobbon Holmant, a beadást Kovács menti a kapu előtt, ballal, kornerre.

41'

Sem Tisza, sem Wils középtávoli lövése nem az igazi.

41'

Williams lövi el Schimmer keresztpasszát jobbal 14-ről Verpecz ölébe.

40'

Angyal szereli a balon meginduló Takácsot.

37'

Brkovics odakönyököl ütközés címén Williamsnek, ápolás.

A debreceniek Pakson megtörték szeptember óta tartó idegenbeli nyeretlenségi sorozatukat, de ettől még kizárólag jó hazai mérlegüknek köszönhetik előkelő helyezésüket. Kondás Elemér csapata tavasszal öt mérkőzésen öt pontot szerzett vendégként, mindössze két szerzett góllal. A DVSC lassan öt éve nem nyert a Haladás vendégeként (mlsz.hu).

A soproni találkozón mindkét csapat számára a nemzetközi kupaindulás elérése az alapcél. Amennyiben hazai győzelem születne, a most 46 pontos Haladás megelőzi a 48 pontos DVSC-t. Mészöly Géza együttese a jelek szerint az elmúlt hetekben kilábalt a hullámvölgyből, a mezőnyből egyedüliként szerzett a legutóbbi három fordulóban kilenc pontot. A vasi zöld-fehérek 2016 tavaszán Sopronban rendezik a hazai meccseiket, az eddigi mérlegük négy mérkőzésből három győzelem, egyetlen döntetlen. Az őszi hazai találkozóikat is beleértve csak az Újpest ellen veszítettek.

33'

Takács középtávoli lövését blokkolják, szöglet, a beívelést Brkovics tízről a kapu fölé kanalazza. VENDÉGLEHETŐSÉG!

Gól
28'

VEZET A HALI! Kovács bal oldali beadását röviden fejeli ki középről Máté, az érkező Gaál Bálint 14-ről a jobb alsóba küldi a labdát egy pattogós lövéssel. Ballal: 1–0!

27'

LÉC! Halmosi elé pattan egy labda, a középpályás azonnal lő középről, 17-ről, a labda a lécen csattan. Verpecztől gól.

26'

Takács jobbra cselez, és jobbal kapura lő 16-ról, de ez csemege Királynak.

23'

Németh átbirkózza magát a jobbon Vargán, de Mészárossal nem bír már.

22'

Amely az oldalvonalon kívül folytatódik immáron.

Sérülés
22'

Takácsot nagyon megrúgják a kezdőkörben, félperces ápolás következik.

20'

Erős debreceni mezőnyfölény, helyzetek nélkül.

Holman adta középre a labdát.

13'

Djelmic is balon tör át, beívelésénél Király megelőzi Takácsot. Szöglet, újabb, ezúttal hatméteres Takács-fejessel a végén, de labda fél méternyivel elkerüli a jobb sarkot. VENDÉGHELYZET!

Sárgalap
12'

Sárga Máté Péternek lerántásért. Iszlai volt az áldozat, a 16-os előterében.

11'

Most Varga húzza meg a bal szélt, középre adását Takács nem tudja a kapuba fejelni, mert véd Király, de les.

Jovanovic jobb oldali középpályás, Mészáros játszik mögötte.

8'

Djelmic jobb oldali gyorsan elvégzett bedobása után Jovanovic ellövi keresztbe a labdát a kapu előtt.

7'

Halmosi két igen szép csel után középre ível balról, félmagasan, de túl lágyan, így Verpecz zsákmánya a labda.

2'

Veszélyes vendégszöglet, némi kavarodás az ötösön, Király öklöz, aztán szabadrúgás egy Varga-lökés miatt kifelé.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta pirosban.

NB I, 31. forduló, április 20., 18.00. Sopron, Káposztás utca. Játékvezető: Erdős József.

A hazai kispadon: Rózsa (k.), Nagy P., Batarelo, Gyürki, Popin, Medgyes és Martínez.

A vendégekén: Radosevic (k.), Lázár P., Ludánszki, Szatmári Cs., Ferenczi J., Bereczki és Kulcsár T.

Sopronban remek az idő, de negyedórával a kezdés előtt jó 1000 néző lehet csak a stadionban.

Egy kis örökmérleg: 68 élvonalbeli bajnoki, 23 debreceni és 17 szombathelyi sikerrel, 69, ill. 59 rúgott góllal.

Halmosi Péter anno játszott a DVSC-ben 75  tétmérkőzést.

Sárgalap

Eltiltott: Bosnjak (öt sárga lap) itt, ugyanolyan okokból Bódi (öt sárga lap) ott.

Sérülés

Még egyszer a sérültek: a hazaiaktól Fehér Z. (térdműtét után), Jagodics (részleges térdszalagszakadás), Martínez (hátizomhúzódás), Ugrai (prosztatagyulladás) és S. Wils (porcmeszesedés) sérült, a vendégektől Balogh J. (porckorongműtét után), Horváth Zs. (combizomhúzódás), Novakovics (érműtét után) és Szakály P. (vállzúzódás) maródi.

„Fájó volt, hogy odahaza, a Nagyerdei Stadionban kikaptunk, a Rohonci úton pedig döntetlent játszottunk – emlékezett az ötszörös válogatott. – A harmadik találkozásunk harmadik pályán, Sopronban lesz, és ha csak a sormintát veszem, ezúttal mi jövünk ki győztesen a párharcból.”

A visszavágás vágya fűtheti a Lokit, a szezonban ugyanis bajnokin kétszer sem tudta felülmúlni a Haladást.

„Szombaton sikerült kicsit leráznunk az újpestieket, és abban bízom, a Haladás előtt is növelni tudjuk az előnyünket – mondta Korhut Mihály, a Debrecen hátvédje. – Nem örülnék a döntetlennek, hiszen a Videoton győzelemmel megelőzne minket a tabellán.”

Debreceni oldalon is gyarapodott a hiányzók névsora: Kondás Elemér az eltiltott Bódi Ádám mellett a sérült Horváth Zsoltra, továbbá Szakály Péterre sem számíthat a dobogóért folytatott nagy versenyfutásban. A kedden útra kelő Loki azonban így is győzelmi reményekkel érkezik Sopronba.

A szakember kezét hetek óta a kényszer vezeti a taktikai táblán: sérülések és eltiltások alakítják a vasi kezdőcsapatot. A keretben mára írd és mondd három hadra fogható – vérbeli – védőjátékos maradt.

A megállapítás, mely szerint Mészöly Géza vezetőedző a bőség zavarával küszködik, nagyjából annyira állja meg a helyét, mintha valaki azt mondaná, hogy a kocka gömbölyű.

Iszlai is kivette a maga részét a jóból, a lelkes szűrő győztes gólt lőtt a Honvéd ellen.

„Az éremszerzés merésznek tűnik, jóllehet a hátralévő három fordulóban is szeretnénk a lehető legtöbb pontot gyűjteni. Nincs veszítenivalónk, élveznünk kell a futballt. Most már tényleg csak jól jöhetünk ki ebből az idényből.”

Immár az El-indulás, sőt a dobogó sem elérhetetlen.

„Egyfelől erős keret jött össze, másfelől jó szakembergárda készít fel bennünket, harmadrészt pedig biztos az anyagi háttér. Szóval most minden rendben van Szombathelyen, de a szezon előtt nem tudhattuk, hogy minden klappolni fog-e, és akkor is itt a helyünk valahol az ötödik hely környékén, ha a rajt előtt a biztos bentmaradást fogalmazzuk meg minimális célként.”

De mi kellett a Király-faktoron túl ahhoz, hogy ilyen príma szezont fusson az Európa-liga-szereplésnél eredetileg azért szerényebb célokat kitűző Haladás?

„Rengeteget – ismerte el Iszlai Bence. – Fantasztikus képességei mellett az alázata, mentalitása is példaértékű, márpedig az edzésen is tapasztalható maximalizmusa magával ragad bennünket, minket is jobb játékra és a megfelelő hozzáállásra sarkall.”

A másik „rutinláda”, a 101-szeres magyar válogatott kapus, Király Gábor szintén brillírozott a múlt héten (is!), védett ziccerben, hárította a tizenegyest. Bravúros megmozdulásain túl mennyit jelent a csapatnak a puszta jelenléte, a profizmusa?

„Még ha nem is mutattam, természetesen örültem a gólomnak, ebben a bajnokságban már másodszor szereztem fontos gólt az Újpest ellen – így Tisza Tibor. – Az ősszel alapembernek számítottam, a tavasszal viszont kevesebb játéklehetőség jut nekem – hasonlóban korábban nem nagyon volt részem. De ha becsülettel dolgozom, hosszú távon rendbe jön minden. Amikor bizalmat kapok, próbálok élni a lehetőséggel, alázatos vagyok, mert tudom, ha fontos, felesleges a többivel foglalkozni. Legközelebb a Haladáshoz megyünk, újabb rangadó vár ránk, de kijár nekünk egy jó sorozat, ha abból indulok ki, korábban milyen balszerencsés gólokat kaptunk, és hogy nekünk álló meccseket buktunk el.”

Az ötszörös válogatott labdarúgó kapcsán feltétlenül meg kell jegyezni, hogy a tavasszal csak egyszer volt a kezdő tizenegy tagja (a Vasas otthonában 0–0-ra végződő találkozón), ennek ellenére nem játssza a sértődöttet, a neki rendelt időben próbál csapata segítségére lenni.

Ha nem is igazán jó játékkal, de a DVSC-Teva Tisza Tibor góljával 1–0-ra legyőzte az Újpestet a 30. forduló rangadóján, és nagy lépést tett a szezon végi dobogós hely felé. A visszafogottabb teljesítményre magyarázattal szolgálhat, hogy hét közben mindkét együttes a Magyar Kupában lépett pályára (a Lokit a Ferencváros búcsúztatta, az Újpest kiejtette a Békéscsabát, és bejutott a fináléba), arról nem is beszélve, hogy a Debrecennek több mint hetven percet emberhátrányban kellett futballoznia a Groupama Arénában. Sokáig úgy tűnt, a szombati mérkőzésen nem születik gól, ám a csereként pályára lépő Tisza Tibor tett róla, hogy a párharc végén a hazaiak örülhessenek.

A mostani idényben hat gólnál jár, Horváth Zsolttal holtversenyben vezeti a házi rangsort, ami azért is figyelemre méltó, mert csak kilenc mérkőzésen volt a kezdőcsapat tagja. Legtermékenyebb bajnoki szezonja a 2007–2008-as volt, akkor az Újpest futballistájaként huszonkét meccsen tizenötször talált a hálóba.

Tisza Tibor az előző bajnoki szezont hét góllal zárta, ezzel ő lett csapata házi gólkirálya.

A billentyűknél: Bacskai János.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HALADÁS–DVSC-TEVA LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!