Vass csúnyán fölé lő egy kipattanó lövést.

Bacelic-Grgic váltotta Sallait.

82'

A gólszerző Zsótér hagyta el a pályát, helyére Csurko érkezett.

80'

Egyre nagyobb az MTK fölénye, a Puskás viszont foggal-körömmel ragaszkodik a három ponthoz.

Csere
79'

Márkvárt váltotta Mészárost.

72'

Óriási helyzet! Zsótér lapos lövését a menteni igyekvő  Baki a kapufára lövi, ahonnan kifelé pattan a labda.

Sárgalap
71'

Torghelle nagyon aktív, lekezelte a labdát...szó szerint. Sárga lap!

69'

Kanta beadásából Torghelle próbálkozik, nem meglepő módon fejjel. A léc alá tartó labdát védi a kapus.

Csere
69'

Elől frissítenek a hazaiak. Varga érkezett Gera helyett.

64'

Folyamatos MTK-helyzetek! Torghelle lőtt fölé. Megint beszorult a Puskás.

63'

A nem régen beállt Deutch fejelt veszélyesen, Pauljevicsnek a gólvonalról kellett mentenie.

63'

Nagy és Gera ütközése után mindketten a földre terültek, ápolás miatt állt a játék.

Az MTK négyes veretlenségi sorozatban van, tavaszi tizenegy bajnoki mérkőzéséből csak egyet veszített el, pályaválasztóként egyet sem. A kiesőjelölt ellen szakad meg a sorozat?

Csere
61'

Hajdút Deutsch váltotta.

59'

Újabb Puskás-helyzet! Kanta veszélyes helyen veszítette el a labdát, Polonkai lövését azonban Hegedüs könnyűszerrel hárította.

56'

Vass rántja le Sallait, de megússza a lapot. Mint ahogy csapata is a második gólt, Pekár elől Torghelle tisztázta a beadást. Nem igazán emiatt hozták be a csatárt, de hátul is elvégzi a dolgát.

A korábban kontrákra építő Puskás egyre inkább kijött a szorításból az utóbbi percekben.

A PAFC legutóbbi tizenegy, vendégként megvívott bajnokijának mindegyikén két vagy több gólt kapott. Ma még egyet sem...

52'

Nagyon nyom az MTK, ezúttal a Thiam fejelhetett 5 méterről. Ő is mellé.

Sárgalap
50'

Különböző eset, de ez is lapot ér. Kanta buktatta Sallait.

Sárgalap
50'

Zsidai állította meg szabálytalanul Besét.

A felcsútiak hatos nyeretlenségi sorozatot „hoztak össze”, a legutóbbi tíz bajnokijukból csupán egyen tudtak három pontot szerezni. Nagyon jókor jönne ez a győzelem.

Csere
46'

Érzi az MTK, hogy gólra van szükség, Nikacs helyére Torghelle érkezetett a szünetben

Második félidő elkezdődött
46'

FOLYTATJUK!

45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Egy perc ráadás!

43'

Egy jobb oldali beadást követően Bese fejelhetettt 5 méterről. Nem sokat tévedett a védő.

41'

Gyönyörű lövés Pauljevicstől! Jobb oldalra kisodródva még kapura tudta lőni a PAFC játékosa, Hegedüs hárította a léc alá tartó löketet.

38'

Plonkai indítására Zsótér és Poór startolt rá, utóbbi volt gyorsabb.

35'

A gólt követően visszaállt a Puskás, az MTK pedig a meccsre jellemzően nagy mezőnyfölényben futbalozott továbbra is.

Gól
32'

GÓÓÓL! Vezet a PUSKÁS! Egy jobb oldali beadást rosszul fejelt ki Baki, a 16-os vonalán álló Zsótér kapásból lőhetett. Jól helyezett lövésével 0–1!

Sárgalap
26'

Hajdú buktatta Zsidait.

PAFC hívei eddig is remekül szurkoltak, és késve, de megérkeztek az MTK ultrái is. Kifejezetten jó hangulatú a mérkőzés.

22'

Kanta szerepelt megint az előkészítő szerepében, indítását Pogacsics felszedte

18'

Egyre nagyobb fölényben futballoztak az utóbbi percekben a hazaiak.

16'

Kanta találta meg Vadnait a vendégek kapujától 5 méterre, a játékvezető viszont a sípjába fújt. Les!

13'

A mérkőzés első szögletéből Baki fejelhetett, de próbálkozása nem járt sikerrel.

A pár napja kinevezett Szíjjártó István és a hazaiak trénere, Teodoru Vaszilisz a nyolvanas években együtt játszott a Vasasban. Érdekesség, hogy mindketten másodezőként kezdték a szezont jelenlegi csapatuknál.

8'

A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, de különösebb mezőnyfölényt egyik oldalon sem sikerült kialakítani eddig.

5'

Pekáré az első próbálkozás, középre érkező lövését azonban Hegedüs magabiztosan fogja.

Gyásszünettel kezdődött a találkozó, a héten elhunyt korábbi Haladás-kapus Szarka László emlékére.

Az MTK a második legjobb csapat pályaválasztóként, játsszon Dunaújvárosban vagy az Illovszky Rudolf Stadionban, mérlege 12–2–1, a 38 pontnál csak a Ferencváros szerzett többet (41-et). A Puskás Akadémia az NB I legkönnyebb prédája vendégként, a felcsútiak mérlege pocsék, 1–4–10.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az MTK fehér-kék-fehérben, a PAFC sárga-fehér-sárgában lépnek pályára.

Dobogóesélyes a kiesőjelölt ellen. Az MTK eddig veretlen a PAFC elleni NB I-es mérkőzéseken, az örökmérleg 5–1–0, a legutóbbi öt meccs mindegyikét a fővárosiak nyerték meg. Mindig egy gól különbséggel.

Sérültek. MTK: Hrepka (térdszalaghúzódás), Jakab D. (részleges combizomszakadás), Ramos (combizomhúzódás), Strestík (vádliszakadás)
PAFC: Kelic (combizomhúzódás)
Eltiltva: Castillion (piros lap)

NB I, 31. forduló, április 20., 19.00. Dunaújváros. Játékvezető: Vad II István. A hazai kispadon: Groppioni(k), Deutsch, Vukmir, Varga, Torghelle, Vogyiska, Talabér. A vendégekén: Pajovics (k), Forró, Márkvárt, Csurko, Lipcsei, Dinjar, Bacelic-Grgic.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ MTK–PUSKÁS AKADÉMIA FC LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!