Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, a találkozó összefoglalóját ide kattintva olvashatják el!

92'

Andrics lövése szállt a kapu mellé.

Gól
91'

GÓL! Egyenlített az Újpest! Diarra bal oldali beadását Windecker József az ötösről a kapus keze felett a hálóba fejelt. 1–1

90'

A játékvezető három percet hosszabbított.

Csere
85'

A gólszerző Hahn János is elhagyta a pályát, helyére Balázs Zsolt érkezett a vendégekhez.

Csere
83'

Kecskés Tamás helyett Nagy Richárd lépett pályára a paksiaknál.

81'

Szakály tizenhét méterről, kiszorított helyzetből nem találta el a kaput.

Csere
79'

Cserélt a Paks: Koltai Tamást Szakály Dénes váltotta a pályán.

77'

Cseke erőtlen lövését fogta meg Székely.

Sárgalap
76'

Kecskés Tamás buktatta Windeckert egy sárga lapért.

73'

Lencsét szerelték a paksi tizenhatos előterében, a hazaiak véleményével ellentétben szabályosan.

69'

A frissen beállt Cseke megpattanó lövését Székely kaparintotta meg.

Csere
68'

Kettőt cserélt a hazai együttes: Kálnoki Kis Dávid és Kabát Péter hagyta el a pályát, helyükre Nemanja Andrics és Cseke Benjámmin állt be.

65'

Diarra vállalkozott lövésre, de a gyenge kísérletét Székely megerőltetés nélkül szedte fel.

63'

Bardhi szabadrúgását fejelték el könnyedén a védők.

Az újpesti közönség egyre türelmetlenebb, a füttyszó is gyakran felhangzik a lelátón.

59'

Bardhi végzett el egy újabb szögletet, de hiába tekerdett veszélyesen a labda, helyzet ebből sem alakult ki.

55'

Hazai helyzet! Bardhi sarokrúgását Litauszki fejelte meg remekül, ám egy a gólvonalon álló védő fel tudott szabadítani.

54'

Hazard jobb odlali beadása után Szabó mentett szögletre.

53'

Szabó János ívelt a kapu elé egy labdát, de az újpesti védők felszabadítottak.

Sárgalap
51'

Kabát Péter könyökölte le Gévayt, amiért megkapta a találkozó első sárga lapját.

50'

Heris egy óriási cselsorozat végén rálépett a labdára, és a földre huppant.

49'

Hazard jobb oldali beadását blokkolták a védők.

47'

Hazard próbálkozott, de a lövése jóval elkerülte a kaput.

Csere
46'

Cserélt az Újpest: Balázs Benjámin helyett Lencse László lépett pályára a második negyvenöt percre.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a paksiak kezdték a második félidőt.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, negyvenöt perc után Hahn János góljával vezet a Paks Újpesten.

45'

A tartalék játékvezető két perc hosszabbítást jelzett.

42'

Bertus szöglete után nem sikerült helyzetet kialakítaniuk a paksiaknak.

40'

Kulcsár tört remekül előre, A Hahnt kereső kiugratása azonban hosszúra sikerdett.

38'

Hazard-t buktatták a jobb oldalon, a játékvezető azonban nem fújt a sípjába.

36'

Litauszki passza Hazard-t lesen találta meg.

A tolnaiak legutóbbi négy mérkőzésüket elveszítették, az előző hármat 1–0-ra. Ezzel Paksé a legrosszabb aktív széria az élvonalban.

32'

Kulcsár tekert remekül középre, Balajcza azonban begyűjtötte a labdát.

27'

Diarrát kellett sokáig ápolni egy buktatás után, majd az oldalvonal mellett folytatódott a gyógyulása, végül azonban visszatért a pályára.

25'

Heris jobb oldali beadása után nem tudtak felszabadítani a védők, így Hazard szerezte meg a labdát, tizennyolc méterről eleresztett lövése azonban nem találta el a kaput.

A két csapat legutóbbi tizenkét meccséből (bármelyikük volt is a pályaválasztó) az újpestiek csak egyet tudtak megnyerni, és négyes nyeretlenségi szériában vannak a Paks ellen.

20'

Bardhi oldalszabadrúgását röviden fejelték ki a védők, így Diarra lőhetett, a labdát azonban Székely oldalra ütötte egy szép vetődéssel.

Gól
18'

GÓL! Vezet a Paks! Egy gyors paksi akció végén Hahn János vállalkozott lövésre huszonhárom méterről, a labda pedig félmagasan a kapu bal oldalában kötött ki. 0–1

17'

Kecskés Tamás tüzelt huzonegy méterről, de Balajcza ütni tudta a labdát, a kipattanóra pedig nem érkezett paksi játékos.

14'

Diarra passza után Kabát kísérletezett egy lövéssel húsz méterről, a labda azonban a jóval elkerülte a kaput.

13'

Kulcsár Dávid esett el az újpesti tizenhatoson belül, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

12'

Újabb szögletet végzett el Bardhi, de helyzet ezután sem alakult ki a paksi kapu előtt.

11'

Balázs Benjámin próbálkozott egy lövéssel, a labda azonban szögletre pattant egy védőről.

10'

Balajcza jött ki a kapujából, majd két cselt is megenegedett magának Hahnnal szemben, végül pedig egy újpesti védőhöz passzolt.

Az Újpest legutóbbi tíz bajnokijából csak kettőt nyert meg, előző két NB I-es mérkőzésén nyeretlen maradt.

7'

A sarokrúgást Bardhi a kapura tekrte, ám Székely a mezőnybe öklözte a labdát.

6'

Hazard jobb oldali beadása megpattant egy védőn, így a labda kis híján becsapta Székelyt, aki az utolsó pillanatban tolta szögletre a léc alá tartó labdát.

Az Újpest 2010 tavasza óta nem tudta legyőzni hazai bajnokin a Paksot. Azóta az eredménysor: 2–3, 0–2, 0–6, 1–2, 1–2, 0–0.

4'

Kabát tekert középre egy szögletet, ahol Kálnoki Kis kapásból az égbe bombázta a labdát.

A hazaiak lila-fehérben, a vendégek pedig zöld mezben léptek pályára.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, az újpestiek indították útjára a labdát.

Csertői Aurél pedig a következő tizenegy játékosának szavazott bizalmat: Székely – Kulcsár D., Rodenbücher, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Koltai, Bertus, Kecskés T., Bartha – Hahn. És a paksi cserék: Molnár P. (k), Nagy R., Szakály D., Kővári, Asztalos, Bajner, Balázs Zs.

Nebojsa Vignjevics hosszabb szünet után nevezte újra a kezdőcsapatba Kabát Pétert. Íme, az Újpest kezdője: Balajcza – Heris, Kálnoki Kis, Litauszki, Kecskés Á. – Windecker, S. Diarra – K. Hazard, Bardhi, Balázs B. – Kabát. És a hazai cserék: Kovács Z. (k), Lencse, Szankovics, Andrics, Gere, Cseke, Filkor.

A találkozót Berke Balázs vezeti, asszisztensei Farkas Balázs és Horváth Zoltán lesznek, az alapvonalak mögül pedig Németh Ádám és Gaál Gyöngyi segíti a munkáját.

A 2015–2016-os szezonban kétszer találkozott egymással a két együttes a bajnokságban: az 1. fordulóban a Szusza Ferenc Stadionban gól nélküli döntetlen született, majd Pakson Bertus Lajos góljával 1–0-ra nyertek a hazaiak.

Az Újpestnek nem a Paks a kedvenc ellenfele: a két csapat első osztályú örökmérlege 11–4–5 a tolnaiak javára. A gólkülönbség 37–25 a paksiak javára.

A Paks a lilák mögött a 7. pozíciót foglalja el a táblázaton, azonban 30 bajnokiján 39 pontot gyűjtött, így egy esetleges budapesti győzelemmel sem tudna előrelépni.

Az Újpest jelenleg 44 ponttal a bajnokság 6. helyén áll, hátránya mindössze négy pont a dobogó legalsó fokán elhelyezkedő Debrecenhez képest.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Újpest–Paks összecsapás a labdarúgó NB I 31. fordulójából. Tartsanak velünk!