0 0
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

De ha ő betalált a Vasas ellen, soha nem nyert aktuális csapata.

Vaskó egyébként harmadik idénybeli gólját szerezte, a Vasas ellen 11 meccsen is ennyiig jutott.

A hajrában egyik csapat sem állt be védekezni, ám helyzetet így sem láthattunk – a Csaba és a Vasas mérkőzését így szerintünk a Puskás Akadémia nyerte.

A mérkőzés vége
90'

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Sárgalap
90'

Christian Müller kap még egy sárgát, Calvente meg nem tudja jól középre ívelni a szabadrúgást.

Csere
89'

Hudák Martin a pályán, Viczián ment le. Nincs több csere ma.

88'

Pavlov lekönyökli Vaskót, de nincs piros.

85'

Korcsmár és Takács ütközik az ötösön, tovább, nincs hazai büntető.

Csere
82'

Ádám le, Könyves Norbert be. Az utolsó Vasas-csere, Oenning győzni akar.

81'

Calvente szabadrúgását Punosevac hatról a jobb sarok mellé bólintja, de méterekkel!

Sárgalap
81'

Kire Risztevszki is kap egy sárgát, buktatta a jobbon Birtalant.

Sárgalap
79'

Ádám Martin lekönyökli Laczkót, sárga.

Kihagyott tizenegyes
77'

Christian Müller jobbal a jobb oldali kapufa tövére lő, Polekszics balra vetődött egyébként.

76'

Újra Vasas-öröm, mert 11-est rúgnak a vendégek! Pavlov lefordul védőjéről, belép a 16-osra, Takács hátulról ellöki, büntető. Jogos.

Gól
74'

OTT AZ EGYENLÍTÉS! Calvente balról a kapu elé ível, Risztevszki érthetetlen módon elsüllyed, Vaskó Tamás két lépésről meg a bal alsóba fejel. 1–1!

Sárgalap
72'

Thomas Piermayr buktatja Risztevszkit, sárga.

70'

Ismét hazai lehetőség: Piermayr jobb oldali szabadrúgását egy méterre a kaputól a túlsó alsó mellé teszi a bevetődő Damjanovics. EZ AZ IDÉNY ZICCERE? MEGLEHET.

Paukner a titkos fegyver: a szlovák másodosztályban 17 meccsen 17 gólt vágott, az NB I-ben meg az Újpestnek győztes gólt.

66'

Bár Paukner majdem megelőzte!

66'

Calvente az ötösre ível jobbal egy bal oldali szabadrúgást, de öklöz ismét Hermány.

64'

Vida elvéti jócskán a jobb alsót 25-ról.

Csere
62'

Matús Paukner be, Birtalan le.

61'

HOPP! Debreceni felrúgja hátulról Vicziánt a 16-oson belül, de tovább.

Sőt: a transfermarkt.de szerint 240. meccsén ez karrierje első öngólja.

Laczkó ötödik gólját szerezte az idényben, ez az egyetlen öngólja. A Vasas ellen eddig egy asszisztig jutott, 8 meccsen.

Sárgalap
59'

Bratiszlav Punosevac odacsap Remilinek, sárga.

Csere
58'

Berecz le, Milos Adamovics be.

Sárgalap
57'

Vaskó Tamás lerántja a 16-os bal oldala előtt Müllert, sárga.

55'

VICZIÁN! Punosevac passzát az ötös jobb sarka elől a rövid alsóba tenné jobbal, de vetődve kiüti a labdát Hermány, a kipattanót hatról a feladó a kapusba vágja.

Öngól
50'

VEZET A VASAS! Müller a bal oldalról a túlsó sarok elé ível egy szabadrúgást, amelyet Korcsmár a kapu elé fejel, és két lépésről a Risztevszki elől menteni akaró Laczkó Zsolt jobbal a bal alsóba talál. 0–1!

Takács rutinos kieső: a DVTK-val és a Mezőkövesddel is kiesett már az élvonalból.

49'

ZICCER! Kölcsön gyilkos passz visszajár: most Punosevac dobja ki balra Calventének, aki ballal 10-ről a léc alá lőne, de jobbra elmozdulva hárít Hermány.

48'

Ádám 22 méteres lövése levágódik az ötösön álló Damjanovicsról.

Második félidő elkezdődött
46'

FOLYTATJUK!

Csere
45'

Takács Péter Spitzmüllert, Jevgenyij Pavlov Novákot váltja.

„Milyen? Azt a találkozót aligha lehet elfelejteni. Tizennyolcezer néző, telt ház várt bennünket, és volt ott minden, tizenegyes itt is, ott is, kiállítás, súlyos sérülés, és Váradi Béla mesterhármasa. A hazaiak kispadján egyébként éppen Mészöly Kálmán ült, aki alaposan feltüzelte az övéit. Kínkeservesen nyertünk három kettőre, nagy lépést téve a bajnoki cím felé. A lefújás után több ezren tódultak a zöld gyepre, szidtak, üldöztek bennünket a feldühödött nézők, engem például egy nyolcvanéves bácsika fokost rázva fenyegetett… Szerintem most a döntetlen is fontos lépés lehet az első osztályú tagság kiharcolásához, és hiszek benne, hogy ez sikerül. Persze, hogy ne legyen gond, szombaton hazai pályán le kell győzni a Puskás Akadémiát.”

Izsó Ignác, a Vasas korábbi bajnoka majd negyven esztendővel n ezelőtt már átélhette, hogy milyen érzés sorsdöntő meccsen pályára lépni Békéscsabán…

Zoran Szpisljak ezt mondta játékosáról: „Konzultáltam a liverpooli orvosi karral, s jelezték, hogy rendbe jött, bármikor bevethető. Hétfőn már velünk edzett, de még nem tudtam eldönteni, mi legyen. Az biztos, hogy a kezdőcsapatba nem jelölöm”.

Hosszú sérülés, műtét és a Liverpoolban végzett rehabilitációs edzések után befutott Angliából Nathan Eccleston, a csabaiak légiósa.

45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Letámogatják. A középpályásnak ez a 7. meccse a Vasas ellen, négyszer nyert, kétszer kikapott csapata, kanadai pontja nincs.

Sérülés
44'

Spitzmüller lesérült, derekát fogja. Ápolás.

42'

Nem sok kellett volna: Laczkó a balon visszajátszik Birtalan elé, aki az ötös túlsarkára ível, ahol az érkező Viczián rosszul találja el fejjel a labdát.

37'

Müller passzol a jobbon Ádámhoz, aki jobbal a kapu elé lövi a labdát, Polekszics kivetődik, Risztevszki nem éri el, Viczián tisztáz.

Támad a Vasas, lelkes az 50 fős vendégdrukker-had.

33'

Piermayr majdnem letépi a mezt egy szöglet után Ádámról, de nincs 11-es.

31'

ZICCER! Két vasasos összeszalad, a 16-os előtt Calvente balra néz, de a jobbon futtatja Punosevacot, aki az ötös jobb sarka elől jobbal a rövid sarokba lőne, ám Hermány bal lábbal kirúgja a labdát!

30'

Remili bal oldali beívelése Polekszics kezébe hullik, akadálytalanul.

Sárgalap
28'

Calvente megindul a balon, Szivacski Donát becsúszva felrúgja, sárga.

27'

Remili 13-ról estében feladja a labdát a kapusnak Ádám bal oldali beadása után.

A Vasas tavaszi idegenbeli mérlegén javított valamennyit a legutóbbi, a Videoton elleni felcsúti döntetlen. A piros-kékek a legutóbbi négy idegenbeli meccsükön kétszer döntetlent játszottak, de ez a legtöbb pozitívum, amit el lehet mondani a vendégként játszott meccseikről. Október eleje óta tíz mérkőzésen mindössze két pontot gyűjtöttek idegenben (mlsz.hu).

A kieséstől még fenyegetett három csapat közül kettő egymás ellen mérkőzik Békéscsabán. Az idény elején, augusztus 8-án a Vasas megnyerte a Viharsarokban az újoncok csatáját (2–0). Szpisljak együttese 2016 tavaszán a bajnokságban eddig mindössze négy mérkőzést játszott odahaza. A mérlege finoman szólva is felemás, hiszen igaz, hogy csupán a bajnok Ferencvárostól kapott ki (kétszer is) és kapott gólt (mindössze kétszer egyet), de az is tény, hogy a 360 játékperc alatt mindössze egyetlen gólt tudott szerezni, még ha ezzel le is győzte az Újpestet.

25'

Risztevszki bal oldali beadását Debreceni 12-ről a kapus ölébe csúsztatja fejjel.

24'

Polekszics lehúzza az ötösön Müller jobbos beadását.

23'

HELYZET! Calvente bal oldali szögletét a túlsó sarok elől három lépésről Vaskó a rövid felső fölé fejeli!

22'

Laczkó akciózik a balon Calventével, de Szivacski közbelép.

Sárgalap
18'

Sárga a Risztevszkit akasztó Bényei Balázsnak.

16'

Birtalan 24 méteres, ballábas tekerése elkerülné a jobb alsót, de a vetődő Hermány még beleér, korner.

15'

Novák jobb oldali beadását kivágja az ötösön Remili elől Damjanovics.

14'

Szivacski megabedobását Ádám Berecz elé teszi mellel, aki ballal 18-ról nagyon lágyan ível a bal felső irányába, kapuscsemege.

13'

Debreceni ment szépen Calvente elől, Vaskó hosszú indításást követően, a 16-oson. Kanalazva.

12'

Korcsmár szereli becsúszva a 16-os bal szélénél Laczkót.

10'

Hermány vetődik ki szépen Calvente jobb oldali beadására, de kirúgás.

8'

Ádám ballal 20-ról nem sokkal talál a bal alsó mellé. Poleksic vetődve biztosított.

Sárgalap
6'

Novák Csanád odacsúszik a jobbon Bényeinek, sárga. És eltiltás.

5'

Ádám nagyot lök a levegőben Laczkón, aki a hátára esik.

3'

HELYZET! Szivacski hatalmas jobb oldali bedobása után Müller a bal alsó elől estében a rövid sarok mellé kanalazza a labdát. Vaskó ordít társaival, holott éppen ő maradt le a németről.

1'

Punosevac máris lesre fut Laczkó passza után.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak lila-fehér mezben és lila nadrágban, a vendégek sárga mezben és fehér nadrágban.

A mérkőzés előtt megemlékeznek a minap elhunyt Szarka Zoltánról.

NB I, 31. forduló, április 19., 20.00. Kórház utcai sadion, Játékvezető: Karakó Ferenc.

A hazai kispadon: Mursits (k.), Fehér Zs., Koszó, Balog Zs., Hudák M., Takács P. és Paukner.

A vendégekén: Nagy G. (k.), Preklet, Romic, Adamovics, Könyves, Pavlov és Ferenczi I.

Érdekesség, hogy a Békéscsaba ebben a szezonban a szintén rivális Puskás Akadémiát mind a háromszor legyőzte, a Vasas ellen azonban eddig kettőből kétszer alulmaradt.

Nagy a Vasas fölénye az örökmérlegben: 29–11–10 a mutató negyvenkilenc élvonalbeli mérkőzésen, 90, ill. 55 rúgott góllal.

Sérülés

A hazaiaktól Ecclestonon kívül mindenki bevethető, a vendégektől Czvitkovics, Osváth (mindkettő térdműtét után) és Hangya (combizomszakadás) sérült.

„Mivel a Békéscsaba játszik otthon, neki kell többet kezdeményeznie, ami annyiból előnyös számunkra, hogy talán hátul jobban kinyílik és sebezhetőbb lesz. Így ez azt is jelentheti, hogy számomra több variációs lehetőség nyílhat. Ez azonban annak a függvénye is, hogy kikre számíthatok a mérkőzésen, kikben látom a megfelelő mentális erőt. Mindenképpen nyerni akarunk Békéscsabán” – így a vasasfc.hu-n az angyalföldiek mestere, Michael Oenning.

A felcsútiak úgy, mint akik már megkapták.

A csabaiak úgy futballoztak, mint akik szeretnének ilyen szerződést kapni.

A honi futball elmúlt éveiben többször is megtörtént, hogy egy csapatnak nem volt pénze, de sokan képesek voltak küzdeni a klubjukét, önmagukért úgy is, hogy tartoztak nekik. Felcsúton van pénz, nem is kevés – lám, ezek szerint az sem jó, mert a mai játékosok nem harapnak, hogy évekig ilyen szerződésük legyen, inkább elkényelmesednek.

Edzőváltás Felcsúton, Csaba-siker miatt. A felcsútiak a bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú, Békéscsaba elleni mérkőzést is elveszítették (1–0-ra győztek a vendégek szombaton), és azonnali hatállyal szerződést bontottak Robert Jarnival.

„Sokan nem hittek benne, hogy versenyben lehetünk a bennmaradásért dúló harcban, de a tavasszal bizonyította a csapat, hogy elérte az NB I-es szintet – mondta Zoran Szpisljak vezetőedző. – Most a küszöb előtt állunk, csak át kellene valahogy lépni rajta. Hazai pályán játszunk, ez előny is lehet, de sokkal fontosabb, hogy amit felépítettünk az év folyamán, arra alapozva feltegyük az i-re a pontot. Győzelmünk esetén lépéselőnybe kerülnénk.”

Itt jegyezzük meg, hogy az előző idényben a másodosztályban találkozott a két csapat egymással, akkor6500-an (!) voltak a Kórház utcában…

A beléptető kapuk miatt mindenkinek jegyet kell váltania, ám ez nem kerül egy fillérbe sem, sőt, aki elővételben megvásárolta a belépőt, visszatérítik a jegy árát.

A klub vezetői is átérzik a mérkőzés jelentőségét, ezért kedden ingyen mehetnek be a szurkolók a stadionba.

„Későn kezdődik a meccs, a televízió is adja, de bízom benne, sokan kijönnek a stadionba. A Vasas ellen pokolian nehéz csatára számítok, mindkét csapatnak három pontra van szüksége. Nekünk és az ellenfélnek is támadnia kell.”

A Vasas ellen is száz százalékot kell nyújtani, éppen ezért a 32 esztendős hátvéd nem bánná, ha a Kórház utcai stadion lelátói megtelnének, ezúttal minden eddiginél nagyobb szükségük lenne a drukkerek biztatására.

„Normális edzést nem is lehetett tartani, csupán frissítettünk – mondta Vaskó Tamás, akinek fejese győzelmet ért szombaton Felcsúton. – A szakmai stáb ezúttal a szokásoktól eltérően a bajnoki másnapján nem tartott átmozgatást, de több csapattársam is kiment a pályára, hogyminél hamarabb visszanyerjék az erejüket. Felcsúton jól elfáradtunk.”

A menekülés folytatódik. A Békéscsaba alighogy kiélvezte a Puskás Akadémia elleni idegenbeli 1–0-s siker ízét, máris itt az újabb feladat, a csapat kedd este 20 órától a Vasast fogadja. A sűrű program miatt a szokásosnál is fontosabb a regenerálódás.

A billentyűknél: Bacskai János.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BÉKÉSCSABA–VASAS LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!