1 0
  0 0
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

Fontos három pontot szerzett odahaza a Debrecen az Újpest ellen, az „ex” furcsa gólja döntött.

A mérkőzés vége
90'

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

89'

Tisza 25 méteres szabadrúgása Herisen csattan a sorfalban.

85'

Djelmic 16-os szabadrúgása nagyon rossz.

Sárgalap
85'

Litauszki Róbert lerántja Lázárt, sárga.

Sérülés
84'

Mohl lesérül, de az Újpest sem cserélhet már.

Tisza 11. gólja az idényben, 29 meccsen, az Újpest ellen 11 meccsen 3 gólnál és 1 asszisztnál jár.

82'

A volt újpesti Tisza talált be, ne feledjük.

Gól
82'

VEZET A LOKI! Tisza Tibor kissé balról, 33-ról jobbal kapura lő, a lövésre hárman is berobbannak, de nem érik el, a labda megpattan Balajcza előtt, majd a feje fölött a léc alatt köt ki. Potya: 1–0!

Csere
75'

Az utolsó mai Loki-csere: Bódi le, Tisza Tibor be.

Csere
73'

Filkor le, Bojan Szankovics be, nem cserélhet többet Vignjevics mester ma.

72'

VENDÉGHELYZET! Filkor jobb oldali beadását elvéti középen Máté, de ezzel annyira meglepi Kabátot, hogy ő meg nem találja el jobbal az ötösön a labdát.

72'

Heris rossz lövése passznak jó Filkornak, aki rosszul találja el a labdát 13-ról, Verpecz megkönnyebbülhet.

Vendégként 5–3–6 az Újpest mutatója, a lila-fehéreknél csak a Ferencváros és a Haladás szerzett több pontot idegenben. Más kérdés, hogy az utóbbi időszakban alaposan lerontotta a mérlegét, a decemberi, Üllői úti 1–0-s sikere óta az NB I-ben látogatóként képtelen győzni: az MTK-tól, a Békéscsabától és a Vasastól kikapott, a Haladással ikszelt.

67'

Futattja is a balon Hazard-t, de nem kapja vissza a labdát.

Csere
67'

Lencsének nagyon nem ment ma, Kabát Péter váltja, a legutóbbi Újpest-meccs hőse.

66'

Lázár jobbos beadását kifejeli középről Heris.

64'

HELYZET! Lázár jobb oldali beadását az ötös túlsó sarkáról ballal a léc fölé pörgeti Holman a kivetődő kapus fölött.

62'

Jovanovicot ápolják, de folytatja.

Bár nincs igazán jó passzban az Újpest, előző három tétmeccsén veretlen maradt: a bajnokságban 2–0-ra legyőzte a Honvédot és 2–2-t játszott a PAFC-cal, majd MK-meccsen ikszelt Békéscsabán.

Csere
57'

Souleymane Diarra váltja Andricsot a vendégeknél.

56'

Brkovics ment fejjel Litauszki elől az ötösön.

50'

Holman indítását Bódi kapásból az ötös jobb sarka elől kapura teszi, de Balajczát találja telibe.

48'

Amely után Brkovics az ötösről a jobb felső mellé fejel!

48'

Korhut bal oldali beadását Hazard odaadja Jovanovicnak, a lövést blokkolják. Korner.

47'

Bódi nem találja el jól ballal a 16-os előtt a Windeckertől ajándékba kapott labdát, csemege Balajczának.

46'

Filkor ballal az ötös bal sarka elől a rövid sarok mellé lő. Jócskán, majd Lencse beadása csemege Verpecznek.

Második félidő elkezdődött
46'

CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Horváth 11-nél jár, az Újpest ellen 8 meccsen 2 gólpasszig jutott.

Szakály lesérült, pedig szeret az Újpest ellen játszani, 24-szer lépett ellene pályára, ez egyéni rekordja. Négy gólt és három asszisztot jegyez, az idényben 12 kanadai pontnál jár.

Harcos, küzdelmes meccs – viccelődik minden bizonnyal egy TV-s szakértő.

„48 perc szenvedés után 0–0 a meccs állása. Mindkét oldalon rengeteg hiba. A félidő elején mintha a Loki az öltözőben maradt volna. Djelmic beállását követően pörgött fel a hazai csapat, és vált kiegyenlítettebbé a játék" – értékelt a haon.hu. Találó.

A 2016-os esztendőben jól szerepel a DVSC a Nagyerdei Stadionban. Idei öt mérkőzéséből négyet megnyert (többek között a bajnok FTC-t is legyőzte), csupán egyszer kapott ki, a Honvédtól 3–0-ra.

Ha megengedik: a szerző 10 hónapos kisfia néha hangosan kacagott a mérkőzésen. Maradjunk annyiban: azon kevesek közé tartozik ifj. B. J., akik élvezték az első 45 percet.

Bódi is és Korhut is 151. alkalommal lépett legutóbb pályára az NB I-ben, a meccs előtt köszöntötték őket, egy-egy festményt kaptak. Nem mondhatjuk, hogy az első félidőnél festeni sem lehetett volna szebbet.

Első félidő vége
45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45'

Ez igen! Brkovics mesésen cseni el Heris Lencsét kereső passzát.

45'

Cseke szereli véletlenül Andricsot.

Sárgalap
43'

Bódi Ádám kap sárgát, buktatta Windeckert a felező környékén.

40'

HOPP! Heris és Windecker egymásra vár Korhut bal oldali beadása után, Djelmic a nevető harmadik, ballal 18-ról kapura lő, de a jobb sarok mellé talál.

39'

... bedobás.

39'

Andrics az ötös bal sarkáig tör előre, ballal lő...

37'

Varga indítja a jobbon Andricsot, cserébe menti a szerb beadását is a kapu bal sarka előtt.

36'

Heris jobbról balra tör, mint Robben, elereszt egy balos 20-ról. Máté blokkol.

35'

Bódi ballal 24-ről a bal alsó felé lő, Balajcza vetődve fogja a labdát.

32'

Kecskés összehoz egy bedobást a hazaiaknak, Korhut behajintja a labdát, Windecker meg kifejeli azt.

Csere
31'

Horváth le, Ognjen Djelmic be.

3274 a hivatalos nézőszám.

29'

Lázár jobb oldali beadását menti a visszafutó Andrics.

Sérülés
28'

Horváth cserét kér.

Az Újpest vendégként a 2016-os bajnoki mérkőzésein még nyeretlen, sőt a helyezéséhez méltatlanul gyenge a mérlege: négy találkozón egyetlen szerzett pont. A lila-fehérek ugyanakkor a legutóbbi két debreceni fellépésükön döntetlent játszottak, a Loki az új aréna bajnoki premierjét jelentő, 2014. május 10-i meccs óta nem tudott nyerni Nebojsa Vignjevics együttese ellen pályaválasztóként (mlsz.hu).

A harmadik és a negyedik helyezett találkozik egymással, a két csapat közül az egyiknek sikerült a hét eleji kupaelődöntő-visszavágó (az Újpest a békéscsabai döntetlennel továbbjutott), a másiknak nem. Ám a Groupama Arénában veszítő Lokiról szólva, noha legutóbbi idegenbeli bajnokiján nyert Pakson, érdemes megjegyezni, hogy hazai pályán sokkal veszélyesebb. 2016-ban öt bajnokit játszott eddig a Nagyerdei Stadionban, négyszer magabiztosan nyert (12–3-as gólkülönbséggel), csak a Bp. Honvédtól kapott ki.

Sárgalap
23'

Máté Péter odalép kőkeményen Lencsének, repül a szélső, röppen egy sárga lap is.

22'

ZICCER! Filkor jobb oldali beadását Hazard az ötösről jobbal a bal alsó mellé vágja, azért is, mert Lázár keményen támadta. De szabályosan.

A hazai közönség kezdi elveszíteni a türelmét, a vendégtábor lelkesebb és sokszor hangosabb is.

Kissé leült a mérkőzés.

17'

Holman futtatja a jobbon Bódit, de rossz a beadás.

Harmadszor találkozik ebben a szezonban a két csapat: tavaly október 3-án Debrecenben, február 27-én a Megyeri úton találkoztak, és mindkétszer 1–1 lett a végeredmény. A stadionavató, vagyis 2014 májusa óta a Loki képtelen legyőzni az Újpestet.

Csere
15'

Szakály nem bírja tovább, Lázár Pál folytatja helyén. Ő lesz az új jobbhátvéd, Jovanovic lép Szakály elárvult helyére előrébb.

14'

Takács és Horváth akciózik, Heris csukafejessel ment az ötös előtt, a kontrából Lencse a másik ötös előtt jár, de Brkovics ma verhetetlen.

Sérülés
12'

Andrics 20-ről kapura lő, a bal alsó előtt véd Verpecz, közben Szakály újra a földön.

11'

Heris a bal felső mellé-fölé küld 10-ről egy jobb oldali Hazard-szögletet. Ballal.

7'

Heris szépen elcseni a labdát Horváthtól, de nem sérül bele.

6'

Érdekes, Szakály jobb válla is fáj, jegelik. Szerelte Andricsot, abba sérült bele.

5'

Indítja is Lencsét a jobbon, de szerel Brkovics.

4'

Válla fáj, de visszatér.

3'

Horváth balról a kapus ölébe ível, majd Máté ráesik Filkorra, akinek ez nagyon nem esik ínyére. Ápolás.

1'

Holman máris kapura lő ballal, 13-ról, de blokkolja őt Litauszki.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta lilában.

NB I, 30. forduló, április 16., 18.00. Nagyerdei Stadion, 3274 néző. Játékvezető: Vad II István.

A hazai kispadon: Radosevic (k.), Mészáros, Lázár P., Ferenczi J., Djelmic, Tisza és Kulcsár T.

A vendégekén: Kovács Z. (k.), Kálnoki Kis, Szankovics, Diarra, Balázs B., Kabát és Gere.

Egy kis örökmérleg! A Debrecen és az Újpest eddig 90 bajnokit vívott egymással az NB I-ben, 43-szor a fővárosi csapat, 17-szer a Loki győzött, 30 meccs döntetlen lett, 117, ill. 184 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Balogh J. (porckorongműtét után), Novakovics (érműtét után) és Sidibe (combizomhúzódás) sérült, a vendégektől Lázok (gerincsérv) és Perovics (térdműtét előtt).

2014-ben ugyanis minden jegy elkelt a DVSC–Újpest bajnokira:  lila-fehérek vendégjátéka volt az első hivatalos bajnoki meccs az új, akkor átadott Nagyerdei Stadionban.

Legutóbb februárban találkoztak: akkor két büntető után 1–1 lett a vége. A döntetlen most egyik félnek sem igazán jó. Győzni kell! Ha már a jegyeladás terén nincsenek sikerek.

A bajnokság pedig? Igen, a nyilatkozatok szintjén az is fontos, csakhogy a sokak által dicsért Újpest kikapott Békéscsabán (0–1), és a Fáy utcában a Vasastól (2–3), csak a hajrában mentett pontot otthon a Puskás Akadémia ellen (2–2), egyetlen sovány döntetlen pedig nem túl sok a tabella utolsó három helyezettje ellen. Pedig a keret magyar szinten erősnek mondható, technikás, gyors játékosok alkotják, és ha jó napja van a liláknak, bárkit legyőzhetnek.

E tekintetben az Újpest lehet nyugodtabb: még tart a nemzetközi kupától való eltiltás, így a bajnokságban a becsület a tét, ráadásul Nebojsa Vignjevics csapata bejutott a kupadöntőbe. És a reakciókból úgy tűnik, a negyedik kerületben most a finálé az év meccse: a Groupama Arénában a Fradi ellen klubtörténeti siker lenne elhódítani a serleget.

Az eddig 45 pontot gyűjtő Loki a 44 pontos Újpest ellen a nemzetközi kupaindulásért küzd – ráadásul két 43 pontos csapat, a Videoton és a Haladás követi őket a tabellán, vagyis nagyon szoros a mezőny. A debrecenieknek különösen fontos ez a mérkőzés, főleg azután, hogy a Magyar Kupában már nem juthatnak el az Európa-ligába, hiszen az elődöntőben búcsúzni kényszerültek a Ferencváros ellen. Ez azt jelenti, hogy szombaton a hazai csapaton lesz nagyobb a teher, Kondás Elemér együttesének muszáj nyernie, mert ha a kupakiesés után esetleg a dobogóról is lecsúszik, senki sem lesz boldog Debrecenben...

De a fehérváriakkal azonos pontszámot gyűjtő Haladás, illetve a négypontos hátrányban kapaszkodó Paks, sőt matematikailag még a Honvéd és a Diósgyőr is reménykedhet. Úgyhogy nem csupán a kiesés elkerüléséért, hanem az Európa-liga-indulásért is nagy harc várható az NB I utolsó négy fordulójában.

Európa-ligára felkészülni! Újpest–Ferencváros Magyar Kupa-döntőt rendeznek, vagyis két olyan klub jutott a fináléba, amely bizonyosan nem indul az Európa-ligában. A Fradi ugyebár azért nem, mert az NB I aranyérmeseként a Bajnokok Ligája selejtezőjében próbálkozhat, a lila-fehérek pedig UEFA-klublicenc híján nem szerepelhetnek az El-ben. (A 2017–2018-as idénytől vehetnek részt ismét a nemzetközi kupában.)No de akkor mely csapatok jogosultak indulni? Miután a jog az elődöntősökre (Békéscsaba, Debrecen) nem száll vissza, a bajnokságban legelőkelőbb helyen végző három csapat készülhet az El-re, vagyis jelen állás szerint az MTK, a Debrecen és a Videoton.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A DEBRECENI VSC-TEVA–ÚJPEST FC LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!