Castillion (Puskás) elképesztően könnyelmű, második sípszó utáni labdaelrúgásáért második sárgáját gyűjti be!

Utolsó vendég csere: Spitzmüller le, Fehér Zsolt be.

Csere
90'

Második csabai csere: Calvente le, Takács Péter be.

87'

Eléggé tanácstalan a hazaiak támadójátéka, nehéz elképzelni, hogy fordítsanak a hátralévő időben, sőt, még a pontszerzés is igen távolinak tűnik.

85'

Minden mezőnyjátékos a vendégek térfelén.

83'

Zsótér Donát tud lőni egy lecsorgó labdát ballal, 24 méterről, Polekszics mozdulni sem tud a félmagas kísérletre, nem sokkal megy mellé! A labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret!

Sárgalap
82'

Calvente (Békéscsaba) veszít labdát a vonal mellett, majd azonnal le is rántja K. Mészárost, sárga.

Csere
81'

Az utolsó felcsúti csere: Csurko le, Karol Mészáros be.

79'

Calvente ugratja ki ígéretes vendég kontránál a balösszekötő helyén robogó Laczkót, les miatt azonban megáll az akció.

76'

Sokadik szöglete következhet a vendégeknek.

70'

Bacelic-Grgic eléggé flegmán fut neki a szabadrúgásnak, jócskán fölé teker jobb lábbal a csereként beállt felcsúti játékos.

Sárgalap
68'

Fiola (Puskás) állítja meg a sokkal gyorsabb, lendületben lévő Calventét a felezővonaltól négy méterre. Taktikai szabálytalanság, ez is sárga.

Sárgalap
66'

Punosevac (Békéscsaba) kap labdát lesen, majd szórakozik még egy picit, próbálja lopni az időt, sárga a jutalma.

A hivatalos nézőszám: 1324.

Csere
62'

Cserélnek a vendégek: Paukner helyére Viczián áll be.

61'

Tizenhatoson belülről kicsorgó labda, Csurko kapásból, ballal tüzel, a labda mellé pattog.

54'

Laczkó végzett el szabadrúgást, kis híján az eredményjelző táblát találja el a vendégek játékosa.

Sárgalap
52'

Ljopa (Puskás) kap lapot, Calvente ellen szabálytalankodik a felezővonal mellett.

51'

Castillion marad lent egy párharcot követően a békéscsabai tizenhatoson belül, ápolás miatt áll a játék.

48'

Fabio bal oldali szögletére Punosevac emelkedik a legmagasabbra, a labda a jobb alsó mellett hagyja el a játékteret.

Csere
46'

Kettőt is cserélt a hazaiak mestere a szünetben: Forró helyett Nagy Zsolt jött ki a pályára, míg Zsidait Bacelic-Grgic váltotta.

Második félidő elkezdődött
46'

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Jelen pillanatban utolsó helyen áll a Puskás Akadémia a bajnokságban.

Érdekesen alakult az első félidő. A gól után nem állt vissza a Békéscsaba, ám a játékrész felétől már a hazaiak voltak kezdeményezőbbek. A Puskás Akadémia inkább ívelésekkel próbálkozik, egyelőre sikertelenül.

Első félidő vége
45 +2'

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45'

Két perc a ráadás.

Sárgalap
43'

A tizenhatos oldalvonala és az alapvonal keresztezésétől jöhet szabadrúgással a hazai csapat. Fabio (Békéscsaba) kap lapot az esetet követően, Pauljevicset döntötte fel.

42'

Calvente szorul ápolásra az oldalvonalon kívül.

40'

Vaskó ment becsúszva óriásit a tizenhatos vonalánál, Csurko hozta volna nagy helyzetbe Márkvártot!

38'

Tartja a labdát a Puskás, ám helyzetig nem jutnak el.

35'

Kissé leült a mérkőzés, ez érthetően a vendégeknek kedvez.

A PAFC mérlege pályaválasztóként 4–6–4, otthon három mérkőzés óta veretlen: a Paksot 2–1-re legyőzte, a Videotonnal (0–0) és a Haladással (1–1) ikszelt.

30'

Fiola csapja arcon Pauknert a felezővonal közelében, Solymosi nem ad érte lapot.

29'

Nyomnak a hazaiak, minden mezőnyjátékos a vendégek térfelén.

27'

Csurko lágyan, ballal ugratná ki a mélységből érkező Márkvártot, ám pontatlan a labda.

25'

Ljopa kerül lövőhelyzetbe, jobbal, életerős kísérlettel véteti észre magát középről, 23 méterről, ám jócskán célt téveszt a játékos.

A Békéscsaba ötször győzött ebben a bajnoki kiírásban, ebből kétszer a Puskás AFC-t verte meg: Felcsúton és Csabán is 2–1-re.

19'

Fabio ballal tekeri be a vendégek pontrúgását, ezúttal nem lesz belőle gól, Pajovics magához öleli a játékszert.

Sárgalap
16'

Castillion (Puskás) ellen ítél szabálytalanságot a játékvezető, a hazaiak támadója mérgében jó messzire rúgja el a labdát, Solymosi sárgával jutalmazta meg.

14'

Ígéretes vendég támadás végén Spitzmüller ad pontatlan labdát Paukner számára.

Körülbelül 800 néző van a stadionban.

11'

Zsótér kerül hatalmas helyzetbe, ám les miatt megáll az akció, egyébként is Polekszicsbe bombáz a hazaiak játékosa.

9'

Vendég kontra végén Fabio beadását Tar fejeli ki szögletre.

7'

Jöhet a mérkőzés első sarokrúgása, a hazaiak végezhetik el.

Gól
4'

GÓÓÓÓL! Szabadrúgáshoz jutott a Békéscsaba. A tizenhatos sarkától Fabio ívelt be, VASKÓ érkezett a hosszún, majd a kapu közepébe fejelte a labdát.

1'

Punosevac volt szabálytalan, Solymosi Péter szóban fegyelmez, nem ad érte lapot.

Kezdőrúgás
1'

A Békéscsaba kezdte a találkozót.

A mérkőzés játékvezetője Solymosi Péter.

A cserék:

Puskás Akadémia: Pogacsics (k), Polonkai, Nagy Zs., Lipcsei Á., Pekár, K. Mészáros, Bacelic-Grgic

Békéscsaba: Mursits (k), Koszó, Takács P., Balog Zs., Fehér Zs., Viczián, Hudák

A kezdőcsapatok:

PUSKÁS AKADÉMIA: Pajovics – Pauljevics, Tar, Fiola, Forró – Márkvárt, Zsidai, Csurko, Zsótér – Ljopa, Castillion.

BÉKÉSCSABA: Polekszics – Bényei, Vaskó, Damjanovics, Fabio – Calvente, Spitzmüller, Piermayr, Laczkó Zs. – Paukner, Punosevac.

Egyik csapat sincs kirobbanó formában, a hazaiak öt, a vendégek három bajnoki mérkőzés óta nyeretlenek.

Kiesési rangadót rendeznek az NB I 30. forduljában. A Puskás Akadémiának 25 pontja van, A Békéscsabának 22 négy fordulóval a bajnokság vége előtt. A felcsúti együttes jelen pillanatban a 11., míg a csabaiak a 12. helyen állnak.

Nagy tisztelettel köszöntjük kedves olvasóinkat!