Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, a találkozó összefoglalóját ide kattintva olvashatják el.

Véget ért a mérkőzés, a Haladás 1–0-ra legyőzte a Honvédot.

Csere
90'

Cserélt Mészöly Géza: Gaál Bálint le, Szasa Popin be.

88'

Horváth lépett ki jól a kapujából, így megakadályozta a nagy helyzetben kilépő Gaált a gólszerzésben.

86'

Király engedett ki az alapvonalon egy pontatlan felívelést.

83'

Királyt kellett ápolni, miután egy kiszorított helyzetből leadott közeli Prosser-lövés az arcáról pattant szögletre, ám les miatt a játékvezető már a sípjába fújt.

81'

Halmosi a kapu elé ívelt szabadrúgása után Horváth védett nagyot egy közeli fejesnél.

A találkozó hivatalos nézőszáma 1447 fő.

Csere
78'

A vendégek is cseréltek: Németh Márió le, Medgyes Zoltán be.

77'

Holender lövését blokkolták a tizenhatoson belül álló védők, a hazaiak szerint kézzel, ezt azonban a játékvezető másképp látta, és továbbot intett.

Csere
75'

Megtörtént a harmadik hazai csere is: Youla helyet Prosser Dániel állt be.

74'

Enyhe mezőnyfölényt alakított ki a Honvéd az elmúlt percekben, ez azonban helyzetekben nem mutatkozik meg.

Öt meccsen keresztül nyeretlen volt a Haladás, most viszont már veretlenségi sorozatot épít, utóbbi három bajnokiján nem talált legyőzőre: a PAFC-cal ikszelt, majd a Vasast és a Békéscsabát felülmúlta. Előző három fellépésén tehát kiesés ellen küzdő három csapat volt az ellenfele.

Csere
69'

Változtattak a vendégek is: Bosnjak helyét Angyal Zsolt vette át.

69'

Holender 18 méterről csak centikkel tekert a bal felső sarok mellé egy szabadrúgást.

Csere
68'

Cserélt a Honvéd: Dusan Vasziljevics le, Vernes Richárd be.

66'

Király-bravúr! Youla szakadt el a védőjétől, majd közelről fejelt, ám Király jól lépett ki a kapujából, és hárított.

Tizenegyes gól
64'

GÓL! Vezet a Haladás! Iszlai Bence állt a labda mögé, és ballal, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. Horváth a másik irányba vetődött, így nem volt esélye, 0–1!

Piroslap
63'

Büntető a másik odlalon is! Botka Endre rántotta vissza Halmosit a tizenhatoson belül, amiért a védő megkapta második sárga lapját, a Haladás pedig tizenegyeshez jutott.

Csere
61'

Cserélt a Honvéd: Hidi Patrikot Patrick Ikenne-King váltotta a pályán.

59'

Youla fejelt kevéssel a léc fölé egy jobb oldali beadást, Király rutinosan nem ért a kapu fölé tartó kísérletbe.

56'

Ezúttal a vendégek reklamáltak büntetőt, miután egy beívelt szögletet követően eltűnt egy vendégjátékos az ötösön belül, ez azonban nem hatotta meg a bírót.

Kihagyott tizenegyes
53'

KIMARADT! Filip Holender állt oda a büntetőhöz, ám a bal alsóba tartó labdáját Király előbb oldalra ütötte, majd meg is fogta.

Sárgalap
52'

Tizenegyeshez jutott a Honvéd! A beívelt szabadrúgást Kamber próbálta kapura fejelni, de Predrag Bosnjak lerántotta, így a védő sárga lapot, a Honvéd pedig büntetőt kapott.

51'

Bosnjak rúgta össze Youla lábát, a sárga  lap azonban most nem került elő a játékvezető zsebéből.

50'

További két sarokrúgást végzett el Holender, helyzet azonban egyik után sem alakult ki a Haladás kapuja előtt.

49'

Egy kicsiben elvégzett szöglet után Hidi beívelését Bosnjak vágta szögletre.

Ez a két csapat harmadik bajnokija az idényben, Szombnathelyen 0–0-s döntetlen született, míg legutóbb Kispesten 1–0-ra a Haladás nyert.

47'

Csere egyik odlalon sem történt.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a szombathelyiek kezdték a második félidőt.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, a találkozó állása egyelőre gól nélküli döntetlen.

44'

Németh Márió bal oldali beadását húzta le könnyedén Horváth András.

43'

Király kaparintott meg a kapujából kilépve egy hosszan felívelt labdát Botka elől.

Sárgalap
40'

Halmosi Péter kapott egy sárgát reklamálásért.

38'

Bosnjakra rá jár a rúd, hiszen Botka ezúttal mellbe rúgta. A Honvéd játékosával ezúttal elnéző volt a bíró, így nem kapott újabb sárgát.

36'

Youla kapott remek kiugratást, és úgy tűnt, le tud fordulni Bosnjakról, a védő azonban kissé visszahúzta, megakadályozva ezzel a ziccert. A játékvezető, a hazai szurkolókkal ellentétben nem látott szabálytalanságot az esetnél

34'

Baráth bal oldali beadására Kamber érkezett a legjobban, ám a visszafutó Halmosi ellen szabálytalankodott, így a Haladás jutott szabadrúgáshoz.

33'

Bosnjakot közel egy percig a pályán ápolták, majd az oldalvonalon kívül is, végül azonban visszatért a pályára.

Sárgalap
31'

Botka Endre kapta a találkozó első sárga lapját, miután hátulró lvisszarántotta a megiramodó Bosnjakot a bal oldalon.

29'

Németh Márió sarokrúgása veszélytelenul csavarodott el a középen érkező társak feje felett.

28'

Gaál elől tisztázott szögletre Lovric.

A 2016-os esztendőben csupán egyszer győzött idegenben a Haladás (pont a Honvéd otthonában), és öt mérkőzés óta nyeretlen: egymás után négyszer kikapott, míg legutóbb ikszelt Felcsúton a Puskás Akadémiával.

26'

Botka esett el a tizenhatos előterében, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

23'

Óriási helyzet! Vasziljevics lőtt estében a tizenhatoson belül, majd Youla került ziccerbe, miután a védőkről lepattanó labda éppen elé került, ám a tizennégy méterről leadott kísérletét Király egy remek védéssel hárította.

22'

Hidi egy szöglet utáni kipattanót próbált kapura lőni, de a labda helyett Gaált rúgta meg.

Odahaza négy mérkőzés óta veretlen a kispesti együttes (a Ferencvárost, a Paksot és a Videotont legyőzte, a Vasassal ikszelt), a Bozsik József Stadionban legutóbb éppen szombat(hely)i ellenfelétől, a Haladástól kapott ki – február 13-án 1–0-ra.

19'

Hidi távoli szabadrúgása pontosan Király kezében kötött ki.

18'

Schimmer jobb oldali beadása sem sikerült sokkal jobban – ez is magas volt a társaknak.

16'

Lovric szorításában Bosnjak beadása a kapu mögött kötött ki.

Ebben a szezonban öt bajnoki meccset nyert meg a Haladás vendégként, valamennyit 1–0-ra.

13'

Halmosi sarokrúgása után Iszlai bólintotta a labdát a kapu felé, ám fejesében nem volt elég erő, hogy veszélyt jelentsen.

12'

Németh Márió lába lendült lövésre Williams bal oldali beadása után, ám a védők az utolsó pillanatban szögletre tisztáztak.

11'

Youla volt szabálytalan Bosnjakkal szemben a Haladás térfelén.

Nemrég még hármas győzelmi sorozatban volt a Honvéd, előző két meccsét viszont elvesztette, két fővárosi riválisa, az Újpest és a Ferencváros otthonában is.

7'

Nagy Gergő távoli lövése pattant szögletre egy vendégvédőről.

5'

Halmosi húzott el a bal oldalon, majd lapos beadása után Williams húzta kapura a labdát, ám az a kapusról kipattant, így a kipattanót begyűjtő Gaál próbálkozhatott, de lövése jóval a kapu fölé szállt.

5'

Botka lódult meg a félpályánál, majd a Haladás tizenhatosának előterében lövésre vállalkozott, a labda azonban egy méterrel elsuhant a jobb alsó sarok mellett.

3'

A sarokrúgást Youla nyolc méterről a kapu mellé csúsztatta.

2'

Youla ugratta ki Botkát, ám lapos beadása szögletre pattant egy védőről.

A hazaiak hagyományos piros-fekete mezben, a vendégek pedig fehér-zöld szerelésben léptek pályára.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A találkozó játékvezetője Szőts Gergely lesz.

A csapatok már a pályán, perceken belül kezdődik a találkozó.

Íme, a vendégek kezdője: Király – Schimmer, Jánvári, Iszlai, Bosnjak – T. Wils, Kovács L., Németh M. – Williams, Gaál B., Halmosi. És Mészöly Géza irányította csapat cseréi: Rózsa (k), Gyürki, Nagy P., Angyal Zs., Batarelo, Medgyes, Popin.

Marco Rossi, a hazaiak vezetőedzőjének kezdőcsapata a mai mérkőzésre: Horváth A. – Lovric, Kamber, Bobál D. – Botka, Nagy G., Hidi, Vasziljevics, Baráth – Holender, Youla. És a hazai cserék: Nagy S. (k), Ikenne-King, Prosser, Vernes, Szilágyi L., Gazdag, Constantinescu.

A Haladás jelenleg 43 ponttal a 6. pozíciót foglalja el a tabellán, ám hátránya mindössze két pont a dobogó legalsó fokán álló Debrecenhez képest, így minden esélye megvan, hogy kvalifikálja magát az Európa-liga-selejtezőkörébe.

A Honvéd a tabella 8. helyéről várja a találkozót. A 29 bajnokiján gyűjtött 37 pontjával a kieséstől már nem kell tartania, azonban már az európai kupaporondot érő helyekért sincs harcban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Honvéd–Haladás összecsapás a labdarúgó NB I 30. fordulójából. Tartsanak velünk!