Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét, a találkozó összefoglalóját ide kattintva olvashatják el!

A mérkőzés vége
95'

Véget ért a találkozó, a Diósgyőr 2–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát.

92'

Sallai Rolandot kellett ápolni, majd le is cserélték, Nagy Zsolt vette át a helyét.

90'

A játékvezető négy percet hosszabbított.

90'

Bognár cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd tíz méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.

88'

Bacsa próbálkozott nyolc méterről, óriási helyzetben, ám Pogacsicsot találta telibe.

85'

Renato Kelic is besárgult.

84'

Egy remek kontra végén Elek passzolt Bognárhoz, ő azonban sokat várt, így nem került helyzetbe.

82'

Castillion végzett el egy szabadrúgást huszonöt méterről, ám a labda jóvaé a kapu fölé szállt.

Sárgalap
80'

Koman reklamált, így ő is besárgult.

Csere
78'

Lipták Zoltán megsérült, helyére Kovács Gábor érkezett a hazaiaknál.

Csere
76'

Csurko helyett Zsótér Donát állt be a vendégcsapatba.

Sárgalap
72'

Tamás Márk kapott sárga lapot, miután felrúgta Sallait.

70'

Castillion robogott el a jobb oldalon, de kiszorított helyzetből keresztbe lőtt a kapu előtt.

Csere
68'

Vendégcsere: Pekár László le, Geoffrey Castillion be.

67'

Csurko iramodott meg a jobb oldalon, Lipták azonban szögletre mentett.

A Diósgyőr hatos hazai veretlenségi sorozatban van, legutóbbi négy meccsét megnyerte pályaválasztóként. Egymást követő öt hazai bajnokit 2012 óta nem nyert meg a DVTK.

65'

Újabb Rados-bravúr! Ezúttal Pekár huszonöt méteres szabadrúgása után mentett egy remek védéssel a horvát kapus.

Csere
62'

Újabb hazai csere: Barczi Dávidot Bacsa Patrik váltotta.

60'

Óriási vendéghelyzet maradt ki! Forró húzott befelé a bal oldalról, majd Mészároshoz passzolt, aki közelről Radosba bombázta a labdát.

56'

Egy szépen megkomponált vendégtámadás végén Mészáros tíz méterről laposan a jobb alsó sarok mellé lőtt.

A felcsúti védelem finoman fogalmazva is lyukas: a PAFC legutóbbi kilenc idegenbeli bajnokijának mindegyikén legalább két gólt kapott, és ezt a sorozatát ma sem sikerült megszakítania.

A találkozó hivatalos nézőszáma 3085 fő.

48'

Elek adott pontos passzt Bognárnak, azonban a középpályás elcselezte magát, a labda pedig kigurult az alapvonalon.

Csere
46'

A második félidőre Egervári Sándor változtatott a csapatán: James Manjrekar helyett Egerszegi Tamás állt be.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a hazaiak kezdték a második félidőt.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, az állás: Diósgyőr–PAFC 2–1.

Gól
45'

GÓL! Szépített a PAFC! Forró balról kanyarított középre, ahol Karol Mészáros érkezett a legjobb ütemben, és nyolc méterről a léc alá fejelt. 2–1

Gól
40'

GÓL! Ott a második is! Bognár szolgálta ki Elek Ákost, aki tizennyolc méterről laposan lőtt kapura, a labda pedig a jobb oldali kapufáról a hálóba pattant. 2–0

Tizenegyes gól
38'

GÓL! Vezet a Diósgyőr! Koman Vladimir laposan a jobb alsó sarokba gurította a tizenegyest. 1–0

37'

Bognár hosszúnak tűnő indítására Novothny rajtolt rá, amikor már úgy tűnt, a labda elhagyta a játékteret Pogacsics elsodorta a csatárt, így a játékvezető büntetőt ítélt.

35'

Egy rövid felszabadítás után Sallai vállalkozott lövésre, ám Rados a mezőnybe öklözte a kísérletét.

Sárgalap
33'

Barczi Dávid kapta a találkozó első sárga lapját, miután felvágta Pekárt.

31'

Lehetőség a másik oldalon is! Sallai szolgálta ki Mészárost, aki tizenkét méterről eleresztett egy bombát, ám Rados másodjára összeszedte a labdát.

28'

Az első igazi helyzet! Koman indította remekül a bal szélen Barczit, aki Bognárhoz továbbította a labdát, tíz méterről leadott lövését Pogacsics nagy bravúrral védte.

Idegenben négyes vereségsorozatban van a Puskás Akadémia, amely legutóbbi tizenhat idegenbeli bajnokijából csak egyszer (tavaly november végén, a Vasas ellen) tudott nyerni.

22'

Koman remekül indította Barczit, azonban Pogacsics egy bátor vetődéssel szögletre tisztázott.

17'

Bognár éles szögből leadott szabadrúgását Fiola vágta szögletre.

15'

Pogacsics a tizenhatoson kívül fejelt bele röviden a labdába, amely így Komanhoz került, ő azonban huszonhárom méterről a kapu mellé emelt.

13'

Pekár húzta meg a bal oldalon, majd Mészároshoz passzolt, aki tizenhét méterről a bal oldali kapufa mellé lőtt.

Rossz formában van Robert Jarni csapata: a PAFC legutóbbi hét bajnokijából csak egyet nyert meg, a legutóbbi hármon nyeretlen.

11'

Pekár törte meg a csendet, ám húsz méterről eleresztetett lövése jócskán elkerülte a kaput.

10'

Tíz perc elteltével sem akadt nagyobb helyzet, a PAFC valamelyest többet birtokolja a labdát, ám ez egyelőre még a mezőnyfölényhez sem elég.

A felcsútiak győzelemmel nyitották diósgyőri vendégjátékaik sorát (2–3), azóta kétszer alulmaradtak a DVTK Stadionban (2–1, 3–2).

5'

Az első öt percben nem diktáltak túl nagy iramot a csapatok, és a kapuk előtt sem alakult ki veszély.

A két csapat hatszor találkozott eddig az NB I-ben, háromszor a Diósgyőr, háromszor a PAFC győzött.

A hazaiak piros-fehérben, a vendégek pedig sárga-kék szerelésben léptek pályára.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A találkozót Németh Ádám vezeti, segítői Bozó Zoltán és Farkas Balázs lesznek.

Íme, a Robert Jarni edzette vendégek kezdője: Pogacsics – Pauljevics, Kelic, Fiola, Forró – Márkvárt, Zsidai – Csurko, Sallai, Pekár – K. Mészáros. Cserék: Pajovics (k), Zsótér, Polonkai, Nagy Zs., Lipcsei Á., Dinjar, Castillion.

Így áll fel Egervári Sándor csapata, a Diósgyőr: Rados – Okuka, Lipták, Tamás M., Nemes – Elek, Manjrekar – Barczi, Koman, Bognár I. – Novothny.  És a cserék: Antal (k), Kovács G., Bacsa, Egerszegi, Grumics, Nikházi, Eperjesi.

A Puskás Akadémia jelenleg 24 ponttal a kiesést jelentő 11. helyen áll, ám mindössze kevesebb győzelme miatt szorul a Vasas mögé (az angyalföldiek hétszer, a felcsútiak ötször hagyták el három ponttal a pályát).

A miskolciak a 27 bajnokijuk alatt 31 pontot gyűjtöttek, ezzel jelenleg a tabella 9. helyén szerénykednek, hét ponttal megelőzve a kiesés elől menekülő Vasast és mai ellenfelét, azonban hat pont hátrányban az előtte elhelyezkedő Haladáshoz képest.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Diósgyőr–Puskás Akadémia összecsapás a labdarúgó NB I 29. fordulójából. Tartsanak velünk!