Horváth-barvúr! Angelov lépett ki, majd a tizenhatoson belülről lőtt, de Horváth kitolta a rövidbe tartó bombát.

Csere a hazaiaknál: Enis Bardhi helyét Windecker József vette át.

Angelov lapos lövése gurult el jóval a kapu mellett.

Egy kontra végén Diarra tüzelt, ám lapos lövését Horváth oldalra ütötte.

83'

1131 fő a találkozó hivatalos nézőszáma.

Sárgalap
79'

Balajcza paskolt oldalra egy szabadrúgást, majd Litauszki Róbert kapott sárga lapot reklamálásért.

Csere
78'

Csere a Honvédnál: Hidi Patrik le, Nagy Gergő be.

Csere
76'

Kylian Hazard váltotta, Nemanja Andricsot az újpestieknél.

Sárgalap
75'

Djordje Kamber is Herisszel szemben volt szabálytalan, ő is kapott egy sárga lapot.

Sárgalap
72'

Baráth Botond sárgult be egy Heris elleni szabálytalanság után.

71'

Vernes szabadrúgását húzta le könnyedén Balajcza.

68'

Eppel próbálkozott egy lövéssel, ám a labda méterekkel elkerülte a kaput.

66'

Vernes végzett el egy szögletet, de helyzet ebből sem alakult ki.

Gól
64'

GÓL! Már kettővel vezet az Újpest! Mohl és Enis Bardhi játszott össze  a Honvéd tizenhatosának előterében, majd egy szép csel után utóbbi vállakozott tizenhét méterről lövésre, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. 2–0

61'

Hidi tekerte kapura a labdát, de Balajcza szögletre tudta tolni a próbálkozását.

60'

Holender húzta meg a bal oldalon, majd az alapvonal közelében Diarra vágta fel.

Csere
57'

A hazaiak is változtattak: Lencse László le, Viktor Angelov be.

Csere
54'

Rögtön kettőt cserélt  Honvéd: Dusan Vasziljevics és Souleymane Youla hagyta el a pályát, helyükre Vernes Richárd és Holender Filip érkezett.

54'

Heris jobb oldali beadása után Lencse találta telibe a lécet, ám les miatt amúgy is érvénytelenítették volna a találatát.

52'

Heris beadása inkább lövésre hasonlított, amelyet Horváth szerzett meg.

51'

Balajcza húzta le Szilágyi bal oldali beadását Youla elől.

Egyelőre a második félidő az elsőhöz hasonló iramban kezdődik, egyik csapat sem erőlteti meg magát túlságosan.

47'

Egyik oldalon sem történt csere.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, az Újpest kezdte a második félidőt.

Első félidő vége
45 +1'

Véget ért az első félidő, az állás Balogh Balázs góljával 1–0 az Újpest javára.

Gól
45 +1'

GÓL! Vezet az Újpest! Lencse a bal oldalon, az alapvonalról közeléből adta középre a labdát, amelyről a becsúszó Bardhi még lemaradt, ám Balogh Balázs a hosszú oldalon, egy méterről a léc alá bombázott. 1–0

45'

A játékvezető egy percet hosszabbított.

45'

A felívelt szabadrúgást Balajcza kaparintotta meg.

44'

Litauszki szabálytalankodott Eppellel szemben a félpálya közelében.

43'

Bardhi és Lencse összjátéka végén, utóbbit szerelték szabályosan a tizenhatoson belül.

40'

Andrics tört be a tizenhatoson belülre, ám kicsit hosszan szöktette magát, így Horváth egy remek ütemű vetődéssel elütötte előle a labdát.

39'

Eppel csúsztatása után Vasziljevics egy ollózással, majd egy lapos lövéssel próbálkozott, ám mindkét kísérletébe beleléptek a hazaiak.

Sárgalap
38'

Vasziljevics adott egy kötény Jonathan Herisnek, aki ezt követően hátulról felrúgta egy sárga lapért cserébe.

37'

Mohl indítása volt elérhetetlen, így az Horváth zsákmánya lett.

36'

Hidi tekert középre egy szabadrúgást, ám a kapujából kimozduló Balajcza a mezőnybe öklözte a labdát.

34'

A szabadrúgást Hidi huzsonhat méterről a kapu fölé lőtte.

33'

Kecskés és Eppel harcolt a labdáért, a játékvezető előbbit látta szabálytalannak.

32'

Balogh vett át a tizenhatoson belül lesen egy hosszú indítást.

31'

Bardhi próbálkozott egy félollóval a tizenhatos vonaláról, azonban nem találta el jól a labdát.

Sárgalap
30'

Szilágyi Loránd kapta a találkozó első sárga lapját, miután hátulról felrúgta Balgoh Balázst.

27'

Diarra remek passza elgurult Andrics lába alatt, így a labda az alapvonalon keresztül elhagyta a játékteret.

24'

Bardhi végezte el a sarokrúgást, de azt egy a röviden álló védő kifejelte.

24'

Diarra löbbölése után Bardhi fejjel próbálta átvenni a labdát, ám Baráth szögletre tisztázott előle.

23'

Úgy tűnt Lencse ziccerben vezetheti a labdát a kapura, ám az utolsó pillanatban Lovric szerelte.

22'

A sarokrúgásból nem alakult ki helyzet az újpesti kapu előtt.

21'

Hidi tűzte kapura a pontrúgást, ám Balajcza kiütötte a kapu bal oldalába tartó labdát, majd Herisről szögletre pattant a labda.

20'

Botkát kaszálta el Mohl a jobb oldalon, így a Honvéd az alapvonal közelében kapot szabadrúgást.

Az Újpest 2012 tavasza óta nem nyert hazai pályán bajnokit a kispestiek ellen, az egyenleg azóta három iksz és egy kispesti siker a Szusza Ferenc Stadionban.

18'

A kisszöglet után újabb sarokrúgáshoz jutott a Honvéd, ám Vasziljevics labdáját Balajcza biztosan húzta le.

18'

Botka húzta meg a jobb oldalon, majd az alapvonalról visszatett labdáját Eppel egy fordulás után a védőjébe rúgta, akiről szögletre pattant a labda.

17'

Gazdagot kellett az oldalvonalon kívül ápolni, de ő is folytatja a játékot.

16'

Youlát buktatták mielőtt megindulhatott volna Balajcza kapuja felé.

14'

Eppel forgolódott a tizenhatoson belül, ám a túlerő győzött, és leszerelték.

13'

Lencsét állították meg lesen.

12'

Mohl pakolt oda egy nagyot Vasziljevicsnek a félpályánál, ám a szabadrúgásból nem alakult ki veszély.

11'

Lencse ütött oda Kambernek, de a sárga lap egyelőre nem került elő.

10'

Baráth óriási bedobása után lökés miatt kifelé ítélt szabadrúgást Kassai.

9'

Diarra maradt a földön, de egy rövid ápolást követően visszatért a pályára.

8'

Bardhi szabadrúgásának hatástalanítása nem okozott gondot a vendégvédelemnek.

A magyar élvonal történetének leghosszabb veretlenségi sorozata (47 mérkőzés 1951. szeptember 2. és 1953. május 31. között) a Honvédé volt, és pont Újpesten szakadt meg, amikor a lila-fehérek 5:2-re nyertek.

6'

Balajcza futott ki a tizenhatoson kívülre, majd bedobásra vágott egy előreívelt labdát.

4'

Andrics próbálkozott egy lövéssel kiszorított helyzetből, ám Horváth másodjára megfogta a kísérletét.

3'

Balogh adott remek kiugratást Lencsének, azonban az Újpest támadója hiába tolta el a kapus mellett a labdát, annyira kisodródott, hogy már nem tudott kapura lőni.

Kereken 200 bajnokit játszottak eddig egymással a csapatok, az örökmérleg 100–45–55. A Honvéd legutóbb 2014 márciusában tudta legyőzni az Újpestet.

2'

Andrics bal oldali beadása szállt el mindenki feje felett.

Mindkét csapat a hagyományos szerelésében lépett pályára, a hazaiak lila-fehérben, a vendégek vörös-feketében.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

A találkozót Kassai Viktor vezeti, segítői Albert István és Buzás Balázs lesznek.

Így áll fel a Honvéd: Horváth A. – Botka, Lovric, Kamber, Baráth – Vasziljevics, Hidi, Szilágyi L., Gazdag – Youla, Eppel. Cserék: Nagy S., Holender, Vernes, Nagy G., Prosser, Ikenne-King, Göblyös.

Íme, a hazai kezdőcsapat: Balajcza – Balogh B., Litauszki, Kecskés, Mohl – Diarra, Heris – Andrics, Szankovics, Bardhi – Lencse. És a cserék: Banai (k), Kálnoki Kis, Windecker, K. Hazard, Angelov, Kabát, Cseke.

Az Újpestnek nemcsak a bajnokságban van esélye kiharcolni a kvalifikációt az európai kupaporondra, hanem a Magyar Kupa küzdelmeiben is. A Békéscsaba elleni elődöntő első mérkőzésén Lencse László duplájával hazai pályán nyertek a negyedik kerületiek, a visszavágót április 12-én, kedden 18.00 órától rendezik meg a Kórház utcában.

Az újpestiek – a kispestiekkel ellentétben – legutóbbi két bajnokijukon vereséget szenvedtek, előbb Békéscsabán kaptak ki egy góllal, majd a Vasas elleni idegenbeli észak-pesti derbin (2–3) sem szereztek pontot.

A Honvéd remek szériában van, legutóbbi három mérkőzését megnyerte, így 37 ponttal (10–7–10-es mérleggel) a hetedik helyen áll, és a rendkívül szoros mezőnynek köszönhetően csak öt pontra van a dobogótól.

Az Újpest jelenleg 40 ponttal a tabella ötödik helyén áll, 27 bajnokiján tíz-tíz győzelem és döntetlen mellett hét vereséget elkönyvelve.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Újpest–Honvéd összecsapás a labdarúgó NB I 29. fordulójából. Tartsanak velünk!