Bacsa helyett Ternován Patrik a pályán.

Csere
86'

Hajdú helyett Deutsch Bence a pályán a hazaiaknál.

A fővárosi csapat eddig mindig nyert, amikor Dunaújvárosban játszott hazai pályán. A Honvéd, a Haladás és a Békéscsaba után a DVTK úgy tűnik, megtöri a kék-fehérek jó sorozatát.

80'

Az MTK sokadig távoli szabadrúgását lőtte a sorfalba...

Csere
72'

Nikházi helyére James érkezett a pályára.

69'

Egerszegi távolról lőtt kapura, de Hegedüs jó helyen állt.

66'

Nikházi beadását húzta le magabiztosan Hegedüs.

64'

Elek a védőkbe lőtte a labdát, az ezt követő szöglet eredménytelen maradt.

Csere
61'

Bognár helyére érkezett Novothny Soma a vendégeknél.

59'

Gera lőtt kapura ballal, de a lövése lecsúszott, a nézőtéren landolt a labda.

Csere
53'

Csere a hazaiaknál. Nikacs helyére Varga Szabolcs érkezett.

52'

Majdnem megszerezte a vezetést az MTK! Nikacs lőtt ismét éles szögből, de Rados megint a helyén volt!

Második félidő elkezdődött
46'

Elkezdődött a második félidő! Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

A többi pályán a félidei eredmények:
Haladás–Békéscsaba 0–0
Újpest–Puskás Akadémia 0–1
Videoton–Vasas 0–2

Jobban kezdte a találkozót a vendég csapat, több lehetőség is adódott a DVTK számára az első félidőben. Bognár nagyon aktív, eddig a mérkőzés legjobbja. Az MTK-nak is voltak helyzetei, de gólt a hazai csapat sem tudott szerezni.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő!

45'

Óriásit hibázott Nikacs! Radost kellett volna átemelnie a csatárnak, ám rosszul célzott, így a labda mellé ment. Hat méterről ezt illett volna belőni.

43'

Bognár lőtt kapura 17 méterről, Hegedüs nyújtózva hárított. Szép jelenet volt!

42'

Nikházi célozta meg a jobb alsó sarkot 27 méterről, a kapu előtt még egyszer lepattant a labda, Hegedüs hárított.

41'

Nikacs lőtt kapura 18 méterről, ám a védők beleértek, Rados gond nélkül fogta meg a labdát.

40'

Bacsa ugorhatott volna ki, de Bese hamarabb ért oda és felszabadított.

39'

Rados a helyén volt, kiöklözte Bese életerős lövését.

37'

Sok hibával játszik a két csapat az utóbbi 10-15 percben.

33'

Egy bedobást követően vendég helyzet alakult ki, de a lövés mellé ment.

32'

Poór lőtt távolról, de lövése elakadt egy vendég fejben.

84 élvonalbeli bajnokin 44–20–20 az örökmérleg az MTK javára.

24'

Thiam adta be a labdát jobb oldalról, de Rados jó ütemben jött ki, a labda útjának vége pedig a vendégek kapusának két kezében volt.

Jó iramű a mérkőzés, mindkét csapat támadó szellemben futballozik. Továbbra is a DVTK kezdeményez többet.

11'

Nikacs lőtt éles szögből kapura, oldalháló.

7'

Megszerezhette volna a vezetést a DVTK! Bognár nem először futott el a jobb oldalon, majd adott élesen középre a tizenhatoson belül. Hegedüs kivetődve bele tudott érni a labdába, így nem jutott el ziccerig az akció.

4'

Nagy irammal kezdte a mérkőzést a DVTK, a vendégek egyértelműen uralni szeretnék a játékot. A vendégek birtokolják többet a labdát egyelőre.

Kezdőrúgás
1'

Az MTK kezdte a találkozót.

A mérkőzés játékvezetője Berke Balázs.

Egy esetleges győzelemmel az MTK nagyot léphet afelé, hogy idén is a dobogón végezzen. Jelen pillanatban a fővárosi együttes 46 ponttal a második (ráadásul a Paks elleni mérkőzést még pótolja a csapat),  az Újpest 43 ponttal a harmadik, míg a negyedik Videotonnak és az ötödik Devrecennek 42-42 pontja van.
A Diósgyőr 34 ponttal a kilencedik helyen áll.

A DVTK kezdőcsapata: Rados – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Elek, Egerszegi – Nikházi, Koman, Bognár I. – Bacsa.
Cserék: Zöldesi (k), Csicsvári, Manjrekar, Grumics, Ternován, Novothny, Eperjesi

Az MTK kezdőcsapata: Hegedüs – Poór, Baki, Grgic, Vadnai  – Hajdú Á., Thiam – Bese, Kanta, Gera D. – Nikacs.
Cserék: Groppioni (k), Deutsch B., Vukmir, Varga Sz., Szatmári I., Vogyicska, Talabér

A vendégeknél Halmai Ramon, Kitl Miklós és Németh Milán nem léphet pályára sérülés miatt.

Sérülés miatt nem állhat az MTK rendelkezésére ma Mato Grgic, Myke Bouard Ramos, Jakab Dávid, Marek Strestík és Torghelle Sándor.

Ősszel az MTK pályaválasztóként 5–0-ra legyőzte a Diósgyőrt. A decemberi visszavágón 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

A hazaiaknál Vass Ádám, a vendégeknél Barczi Dávid és Tamás Márk sargalapos eltiltás miatt nem léphet ma pályára.

Az MTK hazai pályája ezúttal is Dunaújváros.

Nagy tisztelettel köszöntjük kedves olvasóinkat! MTK–DVTK magyar élvonalbeli labdarúgó mérkőzés az NB1 27. fordulójában! Kövesse velünk a találkozó fontosabb történéseit percről percre!