Popin csúsztatott meg egy belöbbölt labdát, majd Birtalan közelről lőtt, de Király a kapu léc fölé tolta a csabai csatár próbálkozását.

Halmosi Pétert Szasa Popin váltotta az utolsó percekre.

Négy percet hosszabbított a játékvezető.

87'

Laczkó beadását Punosevac bólintotta kapura, ám a középre érkező fejes nem okozott gondot Királynak.

Csere
83'

Változtatott Mészöly Géza: Németh Márió hagyta el a pályát, helyét Medgyes Zoltán vette át.

79'

Halmosi bal oldali beadásáról Gaál maradt le centikkel, így Polekszics szerezte meg a labdát.

78'

Martínez a tizenhatos bal csücskéről lőtt laposan az oldalhálóba.

76'

Egy szöglet után visszaemelt labdát Punosevac nyolc méterről a kapu fölé emelt.

Csere
75'

Újabb vendégcsere: Takács Pétert Matus Paukner váltotta.

A hivatalos nézőszám 1187 fő.

Csere
70'

Cserélt a Haladás: a gólszerző David Williams le, Leandro Martínez be.

69'

Birtalan kiszolgálása után Laczkó próbálkozott tíz méterről, ám Király szögletre ütötte a rövid alsóba tartó labdát.

66'

Iszlai szerzett remekül labdát, azonban kiugratása elgurult Williams lába alat.

Sárgalap
64'

Halmosi Péter reklamált túl hevesen, így ő is besárgult.

63'

Fábio bal oldali beadása után tisztáztak szögletre a szombathelyiek.

A Haladás pályaválasztóként veretlen a legutóbbi hat mérkőzésén (3–3–0), és csak egyet veszített el a legutóbbi tizenkettőből.

Sárgalap
59'

Birtalan Botond is besárgult, miután szabálytalanul állított meg egy hazai kontrát.

Sárgalap
57'

Jánvári ütközött Bratiszlav Punosevaccal, amit követően a Haladás játékosa a földön maradt, de hiába reklamáltak a hazaiak piros lapot, a csabai támadó egy sárgával megúszta.

Gól
56'

GÓL! Vezet a Haladás! Németh Márió kapott remek kiugratást, majd a kapujából kilépő Polekszics mellett középre passzolt, ahol a jó ütemben érkező David Williams hét méterről az üres kapuba lőtte a labdát. 1–0

55'

Mi maradt ki?! Gaál bal oldali beadását Halmosi passzolta Iszlaihoz, akinek a lapos lövését Polekszics hárította, ám a kipattmó Williamshez került, ő azonban a felső lécet találta el.

49'

Vendéglehetőség! A felívelt szabadrúgást Punosevac lőtte a kapu előtt keresztbe, ám a hosszú oldalon becsúszva érkező Birtalan a kapu fölé pörgetett.

Sárgalap
48'

Stef Wils rúgott oda Takácsnak, amiért ő is sárga lapot kapott.

A Békéscsaba legutóbb 2004-ben győzte le a Haladást (hazai pályán, 2–0-ra), amely akkoriban Lombard FC volt.

Csere
46'

Zoran Szpisljak egyet változtatott csapatán a második félidőre: Viczián Ádám helyére Birtalan Botond állt be.

Második félidő elkezdődött
46'

Újra útjára indult a labda, a második félidőt a Haladás kezdte.

Első félidő vége
45'

Véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen.

43'

Viczián próbálkozott tizenhat méterről egy lapos lövéssel, ám Király könnyedén megfogta a labdát.

37'

Bosnjak ívelt a tizenhatoson belülre egy harmincöt méteres szabadrúgást, ám a társaknak magas volt, így Polekszics szerezte meg a labdát.

34'

Polekszics-bravúr! Bosnjak pazar felívelését Gaál vette át Fabio szorításában, majd tizrnhat méterről lőtt, ám a vendégek kapusa résen volt, és védett.

Sárgalap
30'

Ezequiel Calvente is besárgult, miutén visszarántotta a jobb oldalon megiramodó Gaált.

29'

Calvente készített le sarokkal egy labdát, ám Takács tizenhat méterről a kapu fölé bombázott.

27'

Lehetőség a másik oldalon is! A bal oldalról Laczkó tekert középre, ahol Viczián érkezett a legjobb ütemben, majd a hat méterről fejelt, ám Király szögletre tolta a bal alsóba tartó labdát.

26'

Hazai helyzet! Schimmer lódult meg a jobb oldalon, majd a beadását Halmosi gurította vissza Gaálnak, aki tíz méterről centikkel lőtt a jobb felső sarok mellé.

Nagyjából 430 kilométert kellett utaznia a Békéscsabának, amely 1993 (0–2) óta nem nyert a Haladás vendégeként.

20'

Gaál a jobb szélről tolta meg befelé a labdát, majd külsővel lőtt, ám ebbe a kísérletbe is beleértek a vendégek, így ez sem jutott el a kapuig.

18'

Gaál húzott el a jobb oldalon, majd Halmosihoz passzolt, aki visszakészítette a labdát Iszlainak, akinek a futtából eleresztett lövését blokkolták a csabai védől.

16'

Laczkó a tizenhatos bal csücskénél húzott meg két szép cselt, ám lövésébe beleért egy szombathelyi, így a labda lelassult, és Király zsákmánya lett.

11'

Fábio jobb oldalról felívelt szabadrúgása volt veszélytelen.

Ez a két együttes harmadik találkozója a bajnokságban: Békéscsabán 1–0-ra a Haladás nyert, majd legutóbb még a szombathelyi stadionban 1–1-es döntetlen született.

Sárgalap
8'

Takács Péter kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután lerántotta a félpályánál megiramodó Németh Máriót.

6'

Williams ment el a jobb oldalon, ám éles beadására nem érkezett társ, így a csabaiak felszabadítottak.

Teljesen kiegyenlített a két csapat örökmérlege, 15–10–15.

3'

Viczián húzta meg a bal oldalon, ám beadását Király magabiztosan megfogta.

A szombathelyiek fehér-zöldben, a vendégek pedig szokásos lila szerelésükben léptek pályára.

Kezdőrúgás
1'

Elkezdődött a mérkőzés, a békéscsabaiak indították útjára a labdát.

Zoran Szpisljak kezdőcsapata: Polekszics – Piermayr, Vaskó, Damjanovics, Fabio – Calvente, Spitzmüller, Takács P., Laczkó – Viczián, Punosevac. És a vendégcsapat kispadja: Mursits (k), Bényei, Koszó, Birtalan, Szalai D., Balog Zs., Paukner.

Íme, a Haladás keződje: Király – Jánvári, S. Wils, Schimmer, Bosnjak – T. Wils, Iszlai, Németh M. – Williams, Gaál B., Halmosi. És cseréi: Rózsa (k), Martínez, Nagy P., Angyal, Kovács L., Medgyes, Popin.

A találkozót Karakó Ferenc vezeti, segítői Lémon Oszkár és Takács Gábor lesznek.

A Békéscsaba sereghajtóként vág neki a fordulónak, ám eddig megszerzett 22 pontjával belátható távolságban van két vetélytársa, az egyaránt 24-24 egységet gyűjtő Puskás Akadémia és Vasas.

A Haladás 28 bajnokiján 40 pontot szerzett (10–10–8-as mérleg), ezzel jelenleg a tabella 6. helyén áll.

A találkozót Sopronban rendezik meg, mivel a Haladás új stadionjának építése már nagyban zajlik a Rohonci úton.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Haladás–Békéscsaba összecsapás a labdarúgó NB I 27., elhalasztott fordulójából. Tartsanak velünk!