0 0
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

A 21 éves Baki első gólját szerezte az MTK-ban. Emlékezetesre sikeredett.

Igen fontos három pontot szerzett az európai kupaporondért és az ezüstéremért harcoló MTK, nem akármilyen előzmények után.

Már a középkezdésre sem volt idő.

A mérkőzés vége
90'

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

A ráadás harmadik percében jártunk már.

Gól
90'

ELDŐLT A MECCS, NYERT AZ MTK! Vass 40-ről, balról a kapu elé ível egy szabadrúgást, BAKI ÁKOS pedig 12-ről a jobb felsőbe fejel. Ívelten: 1–0!

Csere
90'

Gera le, Deutsch Bence be. Nagyon vigyáz az egy pontra az MTK.

88'

Szép hazai akció, de Nagy középtávolija nem lehet gond Hegedüsnek.

Csere
86'

Kanta le, Baki Ákos váltja. Karmester helyett bekk.

85'

Szabó bal oldali, lapos beadása nem sokkal suhan el a kapu torkában Kővári orra előtt.

82'

MI MARADT KI? Helyzet, nem is kicsi: Bese jobbról Varga elé varázsolja a labdát, aki ajtó-ablak helyzetből célt téveszt! Fejjel.

81'

HELYZET! Bertus bal oldali beadását hat méterről a jobb sarokba fejelné Bartha, ha Hegedüs nem védene hatalmasat!

Sárgalap
80'

Vass Ádám kap sárgát Bartha felrúgásáért.

Csere
80'

Nagy Richárd be, Hahn le. Bertha beállása után Hahn ment előre Bajner helyére, Bartha lett balszélső.

75'

Szakály bal oldali beadását Kővári Bartha elé csúsztatja, aki hatról laposan a kapu közepébe lő, de LES. Jó ítéletnek tűnik.

72'

Jó 27 méterről, kissé balról Bartha laposan kapura tesz egy szabadrúgást. A labda lelassul a sorfalon, Hegedüs vetődve megfogja, pedig a kapu mellett hagyta volna el a játékteret.

Bartha is volt már jobb formában, de csak eljutott az idényben 9 kanadai pontig.

Csere
68'

Bajner le, Bartha László váltja.

65'

Kanta a 16-osra ível egy szabadrúgást, amelyet Vadnai kapura csúsztat, mintegy 15 méterről, de Székely lehúzza a labdát a feje fölül, a léc alól.

62'

Hahn-Kővári-Bajner összjáték után utóbbi a 16-os bal sarka elől rosszul ad be. Lőhetett is volna.

61'

Kővári jobbról érkező beadása éppen csak hosszú középen Hahnnak!

58'

Nikacs kapura tör Gera passzával, de les.

52'

Kanta szögletét Bese az ötös sarka elől, 6-8 méterről igencsak a kapu fölé fejeli.

50'

Bertus balról, 26 méterről ballal kapura tesz egy szabadrúgást, a jobb sarok előtt Hegedüs vetődve fogja a labdát.

A hivatalos nézőszám: 380!

47'

Nikacs elé bátran kivetődik Székely.

Második félidő elkezdődött
46'

FOLYTATJUK!

Csere
45'

Kesztyűs nem tudja folytatni, Szakály Dénes váltja.

Ez Kanta 15. mérkőzése a Paks ellen, 5 gólt lőtt, 3 asszisztot adott eddig, és csak háromszor hagyta el vesztesen a gyepet a tolnai zöld-fehérek ellen.

Első félidő vége
45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

Ezek Grgic percei: szépen kifejeli Bertus balról érkező szabadrúgását.

43'

Grgic ível a kapu elé, de ez is csemege Székelynek.

41'

Bese jobbról Gerához játszik, aki 15-ről, kissé jobbról a kapus ölébe emel.

Sárgalap
36'

Szabó János kap sárgát, mert rátartott Grgic lábára.

Az MTK legutóbb 2015. február 27-én fogadta bajnoki meccsen a Paksot (akkor Kispesten), s 3–1-re nyert. Csertői Aurél legénysége idegenben gyengén szerepel a tavaszi szezonban, mind a négy eddigi ilyen mérkőzését elveszítette, Felcsúton a Videotontól egy, a Puskás Akadémiától két gólt kapott, ugyancsak kettőt kapott Debrecenben, ötöt pedig a Ferencvárostól, a Groupama Arénában. A 360 perc alatt három gólt szerzett (mlsz.hu).

Ritka eset: nem a pályaválasztónak kell kevesebbet utaznia a mérkőzésre. Pakshoz ugyanis közelebb van a találkozó helyszíne, Dunaújváros, mint Budapesthez. A kék-fehérek tavasszal ötödször fogadják soros ellenfelüket az újvárosi pályán, az első három meccset, mindössze egy gólt kapva, megnyerték, szombaton pedig döntetlent játszottak a Diósgyőrrel. Teodoru Vaszilisz együttese ugyan lényegesen jobban áll a tabellán a vetélytársnál – második helyezett, nagy esélye van a nemzetközi porondra kilépni –, de a mostani idényben még nem tudta legyőzni a Paksot. Ősszel 0–0-ra végződött a két csapat összecsapása, tavasszal a zöld-fehérek, megszakítva az MTK 2016-os veretlenségét, 4–1-re nyertek.

34'

Nikacs erőszakosan elmegy a balon Kulcsár mellett, beadását a 16-os elől Hajdú a léc fölé postázza, ballal.

31'

Kanta balról elvégzett, jobblábas szöglete magas Thiamnak, Szabó minimálisan, de beleért a labdába a hazaiak szerint. Kirúgás.

30'

Az igen aktív Thiam most Hajdú elé játszik fejjel az ötös előterében, de mentenek a védők Hajdú elől.

Sérülés
25'

Kesztyűst hosszasan ápolják, de folytatja.

24'

Bertus szabadrúgását kifejeli Grgic.

Sárgalap
23'

Khaly Iyane Thiam odacsúszik kegyetlenül Kesztyűsnek, minimum sárga.

20'

HELYZET! A 16-oson belül Thiam fejjel Nikacs elé teszi a labdát, aki estében, nagy helyzetben nem tud kapura lőni, aláragad a labda.

19'

Kesztyűs felvágja Kantát, de sárga nincs.

17'

Kővári beadása most például nagyon rossz, kirúgás, előtte Hahn játszott a kapu elé, de Grgic lefülelte a passzt.

Az eltiltott Balázs öt gól mellett egy gólpasszt jegyez.

Egyébként Hahn hatszor, Bajner csak egyszer volt eredményes ebben az idényben, 1-1 gólpassz mellett.

Hahn ezúttal nem középcsatár, hanem bal oldali támadó középpályás, az egy szem ék Bajner. A DVSC ellen Koltai és Bertus volt a két szélső középpályás, most Kővári szervez Bertus balján, Kesztyűs és Kecskés szűröget.

10'

Az első lövés: Hahn passza után Bajner 22-ről jobbal a jobb sarok mellé lő, Hegedüsnek nem kellett mozdulnia.

Két perc a ráadás.

8'

Eddig a vendégek aktívabbak, de helyzetig ők sem jutottak. Igaz, az előbb Bajner nem sokkal maradt le Kecskés előrevágott passzáról.

5'

Bese nagyot lök Kulcsáron, de nincs sárga, csak szabadrúgás a hazaiak javára.

2'

Bertus jobb oldali beadását is elüti a kapu elől Hegedüs.

1'

Helyzettel: Thiam röviden hazafejelt labdájába Kecskés belepiszkál, Hegedüs azonban szögletre üti a labdát.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek sárga mezben és fekete nadrágban.

NB I, 20. forduló, április 12., 18.00. Dunaújváros, Eszperantó úti stadion, 380 néző. Játékvezető: Andó-Szabó Sándor.

A hazai kispadon: Groppioni (k.), Deutsch, Baki, Vukmir, Hujber T., Vogyicska és Varga Sz.

A vendégekén: Molnár P. (k.), Rodenbücher, Asztalos, Szakály D., Koltai, Bartha és Papp K.

„Senki ne vonjon le messzemenő következtetéseket abból, hogy bő egy héttel ezelőtt legyőztük az MTK-t négy egyre. A keddi összecsapásunk egy teljesen másik mérkőzés lesz. Egészen biztos, hogy másképp fognak ők is hozzáállni, és mivel remek játékosokkal rendelkeznek, ezért nekünk is maximális koncentrációra lesz szükségünk. Persze bízom abban, hogy hasonló jó eredményt fogunk elérni, mint a hazai meccsünkön, de sokat kell tennünk azért, hogy ez így is legyen. A szombati mérkőzés után kicsit közelinek tűnik ez a keddi időpont, igyekszünk rotációban pályára küldeni a játékosokat, de nem vagyunk könnyű helyzetben” – így a vendégek mestere, Csertői Aurél a paksifc.hu-n.

Egy kis örökmérleg: 18 élvonalbeli meccs, 9 MTK-s és 4 paksi sikerrel, 28, illetve 22 rúgott góllal. Tehát amikor nyer a Paks, akkor nagyon nyer.

2008: Horváth Levente

Eltiltott: a paksi Balázs Zsolt (piros lap).

A hazaiaktól Hrepka (térdszalaghúzódás), Ramos (combizomszakadás), Strestík
(részleges vádliszakadás) és Torghelle (részleges csípőizom-szakadás) sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

„Azt azért nem jelenteném ki, hogy nélkülem nem is kezdődhetne az összeállítás, de jóleső érzés, hogy bízik bennem a szakmai stáb – mondta Hahn János, aki hat bajnoki gólnál tart a szezonban. – Persze nem ülök a babérjaimon, próbálok napról napra fejlődni, Tököli Attila például rengeteget támogat. A korábbi csatár ugye Csertői Aurél vezetőedző segítőjeként dolgozik, így napról napra, személyesen lát el jó tanácsokkal, a labda nélküli mozgásban például sokat léptem előre. Hová mozogjak, mikor induljak be az üres területre s milyen ütemben, érzék kérdése mindez, de tanulható is. Csatárként ez a lételemem. Nézem a videókat, a korábbi felvételeket Tököli Attiláról, nagyon sokat lehet abból okulni, hogy látom, hogyan mozgott a pályán. Mit mondjak, nagyon jól...”

Hahn Jánosnak viszont akad lehetősége mostanság az ellenfél kapuja előtt, lassacskán kihagyhatatlanná válik a Paksi FC csatára, az utóbbi három mérkőzésen egyaránt kezdőként számított a huszonegy éves játékosra Csertői Aurél vezetőedző. Két góljával meg is hálálta a bizalmat.

„Novarában, egy utánpótláskupán vettem részt, amikor felfigyeltek rám, ezután kerültem Kaposvárra – emlékezett vissza. – Már akkor fontosnak tartottam, hogy megtanuljak magyarul, pedig leginkább légiósok alkották ott a csapatunkat. Nagyon nehéz nyelv, de nem lehetetlen megtanulni, a szorgalmam s persze párom, Timi is sokat segít. A csapattársak is kedvesek, védőnk, Dragan Vukmir például rám ragasztotta a Csabi becenevet, s nem vicc, már néhány játékvezető is így szólít... Hazámban úgy kell ejteni a nevemet, hogy »Csám«, ebből jött a »Csámi«, majd a Csabi. Nem mondom, hogy tetszik, de elfogadom, nincs más választási lehetőségem...”

A szenegáli futballista játékos három és fél esztendeje él hazánkban – kérdés, hogyan került Magyarországra.

„Dolgozik bennünk a bizonyítási vágy, hiszen másfél hete súlyos, négy egyes vereséget szenvedtünk a Pakstól, vissza akarunk vágni – mondta Khaly Iyane Thiam, az MTK Budapest huszonkét esztendős védekező középpályása. – Dacosak vagyunk, a sok hiányzó ellenére mindenképp nyernünk kellene, s akkor közelebb kerülhetnénk az ezüstéremhez. Úgy érzem, nekem is jól megy a játék, rendre kezdőként játszom.”

A tét óriási – ha a fővárosiak nyernek, ötpontos előnyre tesznek szert a harmadik Debrecennel szemben, míg a paksiak három pont megszerzése esetén felzárkózhatnának az élmezőnyhöz.

Betegség, halasztás, félelem – február 11-én érkezett a hír, hogy a Paksi FC egyik játékosánál és munkatársánál bakteriális fertőzést diagnosztizáltak, így valamennyi dolgozó laborvizsgálaton vett részt, s mivel az eredmény csak később érkezett meg, elmaradt a két nappal későbbre, február 13-ára kiírt, MTK Budapest elleni bajnoki.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ MTK–PAKS LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!