90'

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Gól
90'

GÓLLAL BÚCSÚZIK A VIDI! Juhász Roland elé pattan egy labda, a védő meg jobbal 18-ról a jobb alsóba pattogtatja a labdát. 0–3!

89'

Stopira cselezget a balon, éles szögből a kapusba lő.

Csere
87'

Tischler lesántikál, Haraszti Zsolt váltja.

83'

Andrics labdát veszít a balon, Géresi kapura ível, csemege Banainak.

Csere
82'

Nego le, Kovács István be a vendégeknél.

81'

Kabát szabadrúgása veszélytelen.

A Videoton tizenöt idegenbeli bajnokijából csupán négyet tudott megnyerni a bajnokságban, a fővárosban egyet sem.

Hazai pályán az Újpest tízmeccses veretlenségi sorozatban van, sőt legutóbbi húsz hazai bajnokijából csak egyet veszített el – a Ferencváros elleni derbit.

Átlag alatt: a két csapat egymás elleni meccsein átlagban 2.9 gól esett.

Gól
76'

EZ MÁR BENT VAN! A Herist magáról a bal szélen könnyedén lerázó Géresi ballal gyönyörűen ad középre, az ötösről Tischler Patrik jobbal a bal alsóba lő. 0–2!

74'

Géresi balról Nego elé passzol, aki 12-ről feladja a labdát a kapusnak.

Csere
74'

Kabát Péter is a pályán, Hazard jön le.

Sárgalap
72'

Souleymane Diarra buktatja Viníciust, sárga, Simon Ádám reklamál, lökdösődik, sárgát kap ő is.

70'

Géresi ível balról a kapu elé, Tischler azonban öt méterről a bal alsó mellé fejel, jó egy ölnyivel.

Sárgalap
69'

Cseke Benjámin kap sárgát, odacsúszott keményen Pátkainak.

67'

Szögletét kifejeli Heris.

66'

Géresi passzol balról Tischler elé, Heris ment az utolsó pillantban kornerre.

A Vidi ötös veretlenségi szériában van, ez a második legjobb aktív sorozat az NB I-ben. Az Újpest nyeretlen legutóbbi négy bajnokiján.

Csere
65'

Géresi Krisztián váltja Oliveirát.

63'

Cseke 22 méteres szabadrúgását Andrics 11-ről gyengén a kapus ölébe fejeli. Az első hazai helyzet a fordulást követően.

Csere
62'

Lencse le, Souleymane Diarra be.

61'

Pátkai középtávoliját blokkolják.

Az Újpest pocsék sorozatban volt a Videoton ellen (kilenc bajnokin nyolc zakó, egy iksz), de ezt februárban megtörte, amikor ötéves várakozást követően végre le tudta győzni.

Gól
55'

EZ MÁR BENT VAN, VEZET A VIDI! Oliveira passzol középről Loic Negóhoz, aki jobbal 18-ról, kissé jobbról a túlsó felsőbe lő. Bombagóllal 0–1!

52'

Tischler! Kap jó labdát Negótól, de 11-ről Banaiba pazarolja sokadik lehetőségét is.

51'

Mi maradt ki! Litauszki röviden ad haza, Suljic kicselezi Banait, de röviden, ment a visszafutó védő, immáron a 16-oson belül.

Második félidő elkezdődött
46'

CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A transfermarkt.de szerint ez Balajcza karrierjének második piros lapja, de az első is ebben az idényben született, még októberben, a DVSC ellen.

Balajcza 26 meccset játszott a Vidi ellen, eddig egy sárgát kapott összesen.

A Videoton az elmúlt hetekben jó formába lendült, a legutóbbi öt fordulóban 13 pontot szerezve lépett fel a már bajnok Ferencváros mögé a második helyre. Vendégként ugyanakkor a hazai találkozóknak otthont adó Felcsúttól távol csupán egyszer, Pakson tudott győzni. A két csapat az első tavaszi fordulóban játszott egymás ellen legutóbb Újpesten, a lilák 1–0-ra nyertek (mlsz.hu).

A lila-fehérek számára nem ez az idény utolsó tétmérkőzése, hiszen még vár rájuk a Ferencváros elleni kupadöntő. Az elmúlt hetekben – sőt, az egész tavaszi idényben – az őszinél gyengébben szerepeltek. A legutóbbi négy fordulóban nyeretlenek maradtak. A Szusza Ferenc Stadionban a legutóbbi két bajnoki találkozójukon döntetlent játszottak, de az idényben csupán egyszer, a Ferencvárostól kaptak ki. (Az egész mezőnyből csak a Fradi áll még egyetlen hazai vereséggel.)

Első félidő vége
45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Eddig ez Banai meccse, ahhoz képest, hogy a meccs előtt Kovács Zoltánt váltotta a keretben, expressz sebességgel...

45'

Pátkaiból újfent kibújik a benne élő Diego Maradona, pazar passza után Tischler lő: jobbal az ötös jobb sarka elől a rövid sarok felé bombáz, 12-ről, de vetődve kiüti Banai a félmagas labdát.

Két perc a ráadás.

43'

Andrics és Lencse akciózik a balon, utóbbi passzát előbbi nem tudja kapura lőni végül, elnyomják.

39'

Szolnoki szokásos megabedobását Tischler Banai ölébe fejeli.

36'

Litauszki ment fejjel Tischler elől az ötösön, Stopira bal oldali beadása után.

Csere
33'

Banai Dávid váltja, aki kikapja balra vetődve Tischler 23 méteres, bombaerős, jobblábas szabadrúgását.

31'

Bardhi az áldozat, ő jön le a pályáról a cserekapus kedvéért.

Piroslap
30'

Balajcza Szabolcs kiáll, Pátkai indítása után Oliveira előtt kezez a 16-oson kívül, kissé fölöslegesen, mert ott futott mellette Litauszki is. Jogos a döntés Szabó Zsolttól.

Sárgalap
28'

Suljic jobb oldali beadásába belecsap Kecskés Ákos, sárga.

25'

Lencse kap egy jó passzt Csekétől, de 14-ről eltöri a labdát.

„A Debrecen elleni bajnoki előtt vettem a stáb tagjainak cukorkákat – árulta el Balogh Tamás, a csapat videoelemzője. – Ezzel igyekeztem oldani bennük a feszültséget, amelyet a négy nyeretlenül megvívott mérkőzés keltett. Bevált a húzás, azóta már ők kérik, hogy legyen minden meccs előtt cukorka. Úgyhogy most is elmentem vásárolni. Remélem, az utolsó bajnokin sem szakad meg a jó sorozatunk. Babonából persze nem árulom el, hogy milyen cukrot kapnak a stábtagok, de ha ezüstérmesek leszünk, ígérem, nem titkolózom tovább.”

A fehérváriak a tavasszal már egyenletes teljesítményt nyújtanak. Öt mérkőzés óta veretlenek, és a legutóbbi három győztes bajnokijukon még csak gólt sem kaptak. Jó szájízzel várják a zárást, és ebben – bármilyen furcsa – a cukor is szerepet játszik.

23'

Bemutatót látunk közben elrontott szögletekből és lesre futásokból.

22'

ÚJABB HAZAI SANSZ! Szép hazai támadás végén Andrics passzol Bardhihoz, aki kissé balról, 15 méterről jobbal csak centiméterekkel véti el a jobb sarkot.

16'

Helyzet lehetett volna: Mohl bal oldali beadásáról éppen csak lemarad Hazard és Lencse is.

„Az idény egyik, ha nem a legfontosabb mérkőzése következik. Izgalmas a hajrá, mivel másodikok és ötödikek is lehetünk még. Meglehet, a hazai csapat a jövő heti kupadöntőre fókuszál inkább, ettől még biztosra veszem, hogy erős összeállításban áll ki” – így a vendégek karmestere, Kovács István.

A Vidi az MTK kiütésével (5–0) saját kezébe vette a sorsát, ha nyer a Megyeri úton, nem kell az ellenlábasokkal foglalkoznia, biztosan megszerzi – bajnoki címvédőként – a gyógyírt jelentő második helyet.

Simon ment kétszer is veszélyes beadást kapuja előtt, majd Danilovics kapja le magabiztosan Bardhi kornerét, aztán beívelését is.

11'

Oliveira kap jó labdát Pátkaitól, de rosszul veszi azt át a 16-oson, balra kisodródik. Viníciushoz passzol, de a beadás nem éri el Tischlert, kirúgás.

9'

Bardhi! Az ötös bal sarka elől elképesztően rossz mozdulattal töri el a labdát a rövid sarok mellé... Hazard indította ismét, most bal szélről.

6'

Tischler kiugrik, de les, előtte Szolnoki megúszott sárga nélkül egy kemény belemenést.

4'

Nego fején csattan egy vendégszöglet, Balajcza azonban tisztáz.

Mindössze 18 másodperc kellett az első ziccerhez.

1'

Máris helyzet! A szépen elfutó Hazard jobb oldali beadását Bradhi nem sokkal teszi a bal sarok mellé-fölé a 11-es pont elől, középről.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak lila-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek piros-kék mezben és ugyanilyen nadrágban.

NB I, 33. forduló, április 30., 16:30. Szusza Ferenc Stadion, 1894 néző. Vezeti: Szabó Zsolt.

A hazai kispadon: Kovács Z. (k.), Kálnoki Kis, Filkor, Diarra, Balázs B., Windecker és Kabát.

A vendégekén: Gyánó J. (k.), Fejes, Heffler T., Lang, Kovács I., Géresi és Haraszti.

„Nem kell részleteznem, hogy számunkra milyen nagy a tétje a mai mérkőzésnek. A saját kezünkben van a sorsunk, nyerni kell és akkor miénk lesz az ezüstérem, nem kell foglalkozni a többi találkozó eredményével. Úgy gondolom, hogy az elmúlt hetekben bizonyítani tudtuk, hogy a Vidi továbbra is Magyarország egyik legjobb csapata, amely ha kell, képes megszenvedni, csúszni-mászni a pontokért, de képes szép gólokat szerezve, jó játékkal is meccset nyerni. Újpesten a mutatott játékkal februárban sem volt sok gond, de akkor kimaradtak a helyzetek és végül a lila-fehérek örülhettek, most viszont azon leszünk, hogy inkább az őszi eredmény ismétlődjön meg és másodikként, EL-résztvevőként vonuljunk el a bajnoki szünetre – nyilatkozta a vidi.hu-n Horváth Ferenc.

Egy kis örökmérleg! Ez a 98. egymás elleni meccsük az élvonalban, az örökmérlegben 38 újpesti siker, 21 döntetlen és 39 Videoton-diadal szerepel, 147, ill. 139 rúgott góllal.

Sérülés

A hazaiaktól Lázok (gerincsérv) és Perovics (térdműtét előtt) sérült, a vendégektől Kovácsik (porcleválás) és Feczesin (vádlisérülés) maródi.

A szombat délutáni, Videoton elleni mérkőzésnél sokkal, de sokkal fontosabb az újpestieknek a Ferencvárossal szembeni kupafinálé. A lila-fehérek a szezonban kétszer jártak már a Groupama Arénában, decemberben 1–0-ra nyertek, egy hete 2–2-re végeztek. Az Újpest szurkolói tehát bizakodva várhatják a döntőt, és bár lehet, a Videoton elleni meccs előtt veszik meg tömegesen jegyüket a fináléra, péntek délután negyed hatkor 3949 eladott belépőnél tartottak.

A keret május 9-én találkozik, majd másnap elindul az ausztriai edzőtáborba, ahol folyamatosan csatlakoznak a külföldön játszó futballisták, valamint Gera Zoltán, aki május 14-ig szabadságot kapott Storcktól. A most bekerülő fiatalok meghívása egyelőre az első időszakra szól.

„A szövetségi kapitány is elmondta, régóta figyel, már Felcsúton felkeltettem az érdeklődését, az pedig természetesen felvillanyozza az embert, ha elismerik a produkcióját. Mégis meglepett a meghívás, mert bár voltak jó meccseim Újpesten, előfordult, hogy ennél huzamosabb ideig nyújtottam jobb teljesítményt, de a válogatott közelébe sem kerültem.”

„Hogy meglepődtem-e a válogatott meghívón? Persze! – mondta Lencse László a Nemzeti Sportnak. – Bár amikor a válogatott csapatmenedzsere, Tömő Attila száma megjelent a telefonomon, reméltem, hogy a meghívásom az apropó, mégis váratlanul ért, mert úgy gondoltam, kevesebb az esélyük a bő keretbe bekerülni azoknak, akik nem voltak részesei a norvégok elleni győzelmeknek és az Eb-kvalifikációnak.”

Lencse László, a labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest támadója nem tagadja, meglepte Bernd Storck szövetségi kapitány meghívója.

Berg játékosként a Manchester Uniteddel Bajnokok Ligáját (is) nyert, trénerként a Legia Warszawát bajnoki címig és kupagyőzelemig vezette, a varsói csapattól – így Nikolics Nemanjától is – azonban októberben elköszönt, azóta nem irányított csapatot. Jól tippeltünk tehát kilenc nappal ezelőtt.

A Videotonnál a magyar szakember kinevezésekor már jelezték, nem zárható ki, hogy külföldi edző veszi át az irányítást. A Nemzeti Sport Online úgy értesült, az edzőcserére már a nyáron sor kerül: Henning Berg ül le a kispadra, miután a felek szóban már megegyeztek egymással.

A Videoton jelenleg a második helyen áll az NB I-ben, és ha a székesfehérváriak szombat délután nyernek az Újpest ellen, akkor ezüstérmesként zárnak. Ennek ellenére a nyáron távozhat Horváth Ferenc a kispadról.

Horváth Ferenc búcsúmeccsén: a Nemzeti Sport Online információja szerint a Videoton szóban megegyezett Henning Berggel, így a nyártól a norvég szakember veszi át Horváthtól a székesfehérvári csapat irányítását.

Az Újpest számára legfeljebb a felsőházi tagság megőrzése a tét. A Videotonnak a dobogó: ha a szezont pocsékul kezdő fehérváriak nyernek, biztos ezüstérmesek.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ÚJPEST–VIDEOTON LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!