1 0
  1 0
tudósítás
A mérkőzés eseményei percről percre

Éppen egy hónap után győzött újra a Vidi, sorozatban nyolc mérkőzés óta nyeretlen az élvonalban a Loki.

Harmadszor is legyőzte az idényben a Vidi a Lokit, és beérte pontszámban, és éppen ezért meg is előzte.

A mérkőzés vége
90'

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Sárgalap
90'

Bódi Ádám felrúgja Sejbent, sárga ez is.

Sárgalap
87'

Suljic kontrázna, Szakály Péter buktatja, sárga.

Csere
87'

Sejben Viktor a pályán az elfáradó Haraszti helyén.

86'

Szakály az ötösről a léc fölé fejeli Holman bal oldali szögletét. EGYENLÍTÉSI LEHETŐSÉG VOLT!

85'

Simon menti a kapu előtt Holman balos beadását.

83'

Bódi bal oldali szabadrúgása is éppen ezt támasztja alá.

Bizony, elszürkült a meccs, a Vidi annyira nem akar, a Loki annyira nem tud futballozni már. Na ja, sorozatterhelés...

Csere
76'

Géresi le, Loic Nego be.

75'

Holman jobbal 24-ről feladja a labdát Kovácsiknak.

A DVSC rossz idegenbeli sorozatot fut, hét mérkőzés óta nem tudott nyerni. A Loki legutóbbi, vendégként aratott bajnoki győzelme 2015. szeptember 19-re datálódik (Vasas–Debrecen 0–1). Azóta öt döntetlen és két vereség.

73'

Suljic jobbal 22-ről célba veszi a jobb alsót, de Verpecz vetődve fogja a labdát.

Jelentjük, Tomas Tujvel is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést.

Gödörben van a Videoton, legutóbbi négy mérkőzésén nyeretlen, ilyen hosszú nyeretlenségi szériája még nem volt a szezonban a fehérváriaknak. A Vidi legutóbb március 5-én győzött, akkor a Haladást verte meg 2–1-re.

Csere
68'

Feczesin le, Tischler Patrik váltja.

Sárgalap
65'

Simon Ádám odarúg Vargának labdaszerzés címén, jogos a sárga.

Takács Tamás 2014. október negyedikén, a DVTK futballistájaként is győztes találatot lőtt a Fradinak (2–1), ugyanakkor a Videoton ellen háromból háromszor is vesztes csapat tagja volt. Nem hoztak sikereket eddig Takács Tamás számára a Videoton elleni mérkőzések. 2014. szeptember 28-án a DVTK-val 2–1-es vereséget szenvedett a Sóstói Stadionban, a 2015. április 19-én lejátszott találkozó is 2–1-es fehérvári győzelmet hozott, de 2015. augusztus elsején is a Vidi nyert a Diósgyőr vendégeként. Természetesen 2–1-re...

Csere
63'

Várhattuk: Kulcsárnak nagyon nem ment, Takács Tamás váltja.

60'

Haraszti tekerése sokkal jobb, de jobbal 17-ről elvéti a bal felsőt, ha nem is sokkal.

60'

Holman balról Kulcsár elé ível, aki jobbal nem mer lőni az ötös jobb sarka elől, inkább bead, de igen pontatlanul.

Októbertől december végéig egyébként a kupával együtt hat kanadai pontot szerzett.

Feczesin egyébként egyre jobb formában van, bár első nyolc vidis bajnokiján nem talált kapuba, az utolsó haton már negyedszer eredményes.

Sárgalap
54'

Stopira labdát veszít Mészárossal szemben a bal oldali szögletzászlónál, odacsúszik, besárgul.

52'

Suljic jobbal 24-ről a bal sarok mellé teker.

50'

Majdnem csodagóllal: Géresi teszi a kapu elé 15-ről Haraszti szögletét, az ötösön Stopira azonban a labda mellé sarkal!

Második félidő elkezdődött
46'

FOLYTATJUK!

Feczesin 10. mérkőzését vívja a Loki ellen, ez 2. gólja, ugyanennyi assziszt mellett.

Csere
45'

Horváth Zsolt áll be a Lokiba, Ferenczi helyén folytatja.

A két csapat legutóbbi három találkozóját a Videoton nyerte meg, az azelőtti négyet a DVSC. Döntetlen közel kilenc éve, 2007 november óta nem született a párosításban (akkor 0–0 lett).

2001-ben az MK-döntőben a Balogh János – Kovács Norbert, Alekszics Ljubisa, Szatmári Csaba, Bernáth Csaba – Vadicska Zsolt, Ulveczki Zoltán, Szabó Zsolt (Turján György, 66.), Böőr Zoltán (Hanák Viktor, 32.) – Bajzát Péter, Kerekes Zsombor (Sándor Csaba, 82.) féle DVSC 5–2-re elverte a Milinte Árpád – Kiskapusi Balázs, Balassa Péter (Zombori Zalán, 52.), Dejan  Vilotics, Szalai Tamás – Csató Sándor, Julinho, Tóth II Balázs (Kovács Attila, 81.), Daniel Usvat – Földes Gábor (Leo, 63.), Korsós Attila féle Vidit. A két mester Pajkos János és Várhidi Péter volt.

Első félidő vége
45'

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44'

Bódi beadása kapuscsemege.

42'

HELYET ISMÉT! Juhász az ötösről a jobb alsó mellé bólintja Pölöskei jobbos beadását.

39'

Mészáros kirúgja a kapu elől Pölöskei 15 méteres, jobblábas, nem túl erős lövését.

Suljicot Simon futtatta a középpályáról.

Gól
37'

VEZET A VIDI! Suljic elviharzik a jobbon, jobbal nagy erővel középre adja a labdát Mészáros mellől, a kapu előtt Máté lyukat rúg, két méterről meg Feczesin Róbert bal combjáról a léc alá pattan a labda. Középre: 1–0!

36'

Ferenczi bal oldali beadása magas Holmannak.

Sárgalap
35'

Pölöskei Zsolt kap sárgát, hátulról lerántotta Vargát a felezőnél.

A DVSC szombaton értékes győzelmet aratott a bajnok Ferencváros ellen, ám érdemes megjegyezni, hogy óriási a különbség a Loki hazai és idegenbeli teljesítménye között. Kondás Elemér legénysége vendégként szeptember 19. óta nem nyert mérkőzést az élvonalban. Ha most sem nyer, megismétli a 2012–2013-as idény nyolc nyeretlen meccsből álló rossz szériáját.

A Videoton 2016 tavaszán eddig öt bajnoki meccset játszott Felcsúton, hármat pályaválasztóként, kettőt a Puskás Akadémia vendégeként. E találkozókon veretlen maradt, de csupán kétszer győzött, három összecsapás döntetlenül végződött. Horváth Ferenc együttese a legutóbbi négy fordulóban nyeretlen maradt, ilyenre még az idény elején sem akadt példa, amikor az első hat forduló után mindössze három ponttal szerénykedett a gárda.

32'

Feczesin jobbos beadását nagy üggyel-bajjal szögletre menti a rövid felső elől Verpecz. Haraszti szögletét a léc fölé fejeli Vinícius a 11-espont környékéről.

Brkovics Magyarországon éppen a Vidi ellen játszott legtöbbször: ezzel együtt 7 alkalommal. Háromszor nyert csapata, háromszor kikapott.

Brkovics pedig nem durva, sárgából is csak hármat szerzett ebben az idényben, pirosat egyet sem.

Jegyezzük meg azért: eddig Brkovics volt a mezőny legjobbja!

Piroslap
31'

Röppen a piros, Dusan Brkovics kiáll! A légiós lerántja a kapura törő Géresit a kaputól jó 30-ra, utolsó védőként. Jó döntés Szabó sporitól.

29'

Korhut ment fejjel az ötös bal sarka elől a gólra éhes Haraszti elől, aki 100. bajnokiját vívja.

25'

Kovácsik fogja a jobb sarok előtt Szakály középtávoliját.

25'

Feczesin ziccert ront az ötösről, de megússza, mert lesen érte Pölöskei beadása.

23'

Vinícius ment becsúszva Kulcsár előtt a 16-oson.

Csere
22'

Az egyik ellenfelével összefejelő Lázár lesérült, Máté Péter váltja.

21'

Géresi a bal alsó mellé ollózza Szolnoki jobbos beadását, 15-ről.

Bár a Székesfehérváron rendezett bajnokik statisztikája a Videotonnak kedvez (18 Vidi-győzelem, 7 iksz, 8 Loki-siker), legutóbbi három fehérvári találkozóból kettőt a DVSC nyert meg, mind a kettőt 2–1-re.

20'

Haraszti kornerét meg Varga fejeli ki az ötösről.

18'

Feczesin labdát szerez a 16-os előtt, ballal lő, de Brkovics odalép, blokkol.

15'

Brkovics becsúszva ment a bal sarok és Feczesin előtt becsúszva, Szolnoki beadását követően.

12'

Most Szolnoki jelentkezik egy nagy bedobással, Varga az ötösről Suljichoz fejel, aki ballal 16-ról a kapus elé lő, laposan.

10'

Nagy hiba! Verpecz melléöklöz Haraszti jobb oldali sarokrúgásának, de Mészáros kisegíti, kirúgja a labdát az ötösről.

9'

Brkovics fejjel menti Stopira bal oldali gigabedobását.

8'

Bódi futtatja Lázárt, aki jobbról bead, és Szakály kapásból 16-ról jobbal kapura lőne, ha Kulcsár nem venné le előle a labdát.

4'

A szintén a még a kornerhez felsorakozott Vinícius adott be.

4'

Haraszti szöglete rossz, de a balon megmentik, a ballábas beadást azonban az ötösről jócskán a bal alsó mellé fejeli Stopira. HELYZET!

3'

Haraszti futtatja a jobbon Suljicot, a beadást kivágja a kapu elől Brkovics.

2'

Szolnoki felfut a jobbon, de Mészáros szereli nagy rutinnal.

Kezdőrúgás
1'

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kék mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta fehérben. A mérkőzés előtt megemlékeztünk a nemrégiben elhunyt Sárosi Lászlóról.

NB I, 29. forduló, április 5., 18.00. Pancho Aréna, 1006 néző. Játékvezető: Szabó Zsolt.

A hazai kispadon: Gyánó J. (k.), Lang, Nego, Heffler T., Soumah, Sejben és Tischler.

A vendégekén: Radosevic (k.), Máté P., Szatmári Cs., Djelmic, Horváth Zs., Tisza és Takács T.

Kondás Elemér szerint jó csapat a Vidi, így nehéz meccsre számít, és elárulta azt is a mester az M4 Sport kamerája előtt, hogy Takács azért kezd a kispadon, mert nagyon elfáradt a Fradi elleni hétvégi bajnoki.

„Üzenete is van Sejben Viktor szerződéshosszabbításának, érkezésem óta fontosnak tartom azt, hogy a klub értékeit kortól függetlenül megtartsuk. Külön öröm számomra, hogy ezúttal is egy sajátnevelésű játékossal tudtunk megegyezni a folytatásról. Sejbi egy nagyon tehetséges labdarúgó, akire még rengeteg komoly munka vár, hogy meghatározó játékossá nőhesse ki magát a Vidiben” – így Kovács Zoltán sportigazgató.

„Nagyon örülök, hogy a klub számol velem, szeretném meghálálni a bizalmat. A célom továbbra is az, hogy minél többször lehetőséget kapjak, és idővel alapemberré váljak a csapatban. Az, hogy a klub saját nevelésű játékosa vagyok, még nagyobb motivációt jelent számomra minden egyes edzésen és meccsen, hiszen nagyon kötődöm a Vidihez. Az én történetem talán jó példaként állhat azok előtt a fiatal játékosok előtt, akik ma még valamelyik utánpótláscsapatban fociznak” – idézi a vidi.hu Sejben Viktort.

A 19 esztendős csatár gyerekkorától a Videoton játékosa, az U15-ösöknél és az U18-asoknál is gólkirály volt, 2015 augusztusában lépett először pályára az NB I-ben. Eddig nyolc élvonalbeli bajnokin egy gólt szerzett.

A Videoton FC labdarúgócsapata hivatalos honlapján jelentette be, hogy meghosszabbította szerződését a klub saját nevelésű támadója, Sejben Viktor.

„Egyrészt nem volt könnyű az utolsó percben elveszített Honvéd elleni meccs másnapján újra edzést tartani, másrészt viszont talán így a legjobb, hogy nincs megállás, hiszen rögtön az előttünk álló DVSC elleni mérkőzésre tudtunk koncentrálni. Nincs idő a lelkizésre, nem lehet már azzal foglalkozni, hogy miért nem sikerült nyernünk Kispesten. Hátul nem szabad elkövetni ugyanazokat a hibákat, elől pedig egyszerűen be kell lőni a száz százalékos helyzeteket, mert ezen a szinten ez a hatékonyság, mint látjuk, nem elég még egy döntetlenhez sem – nekünk ráadásul mindenki ellen a győzelem a célunk. Nem adtuk fel a dobogót, a Loki pont három ponttal van előttünk a harmadik helyen, ezért is fontos, hogy megnyerjük az esti meccset” – így a vidi.hu-n a hazaiak vezetőedzője, Horváth Ferenc.

Egy kis örökmérleg: 67 NB I-es találkozó, 23 vidis és 30 Loki-sikerrel, 81, ill. 100 rúgott góllal.

Lázár Pál 82-szer, Kulcsár Tamás 12-szer lépett pályára a Vidiben.

Sárgalap

Eltiltott: a fehérváriaktól Pátkai (piros lap) és F. Oliveira (öt sárga lap), a hajdúságiaktól Jovanovic (öt sárga lap).

Sérülés

A hazaiaktól Danilovics és Fejes (combizomhúzódás), valamint Kovács István sérült, a vendégektől Balogh J. (porckorongműtét után), Novakovics (térdműtét után) és Sidibe (combizomhúzódás) maródi.

„Örülök annak, hogy szombaton ismét stabilak voltunk, a Ferencváros a gólján kívül nem tudott helyzetet kialakítani ellenünk – tekintett vissza csapata hétvégi győzelmére a debreceniek támadója, Takács Tamás. – Nagyon nagy szükségünk volt a három pontra, végre ismét ott vagyunk, ahol a helyünk van – a dobogón. A góljaim? Az elsőnél Holman Dávid lövése után csak jó helyen kellett állnom, a másodiknál Bódi Ádám indítása után Szakály Péter adott nagyszerű passzt, azt a lehetőséget is illett kihasználni. Az élet már csak ilyen, olykor azért örülünk, mert látványos távoli gólt szerzünk, máskor viszont könnyebb betalálni. A lényeg az, hogy ott legyünk a kapu előtt, és persze megfelelően koncentráljunk.”

A Debrecen úgy várta a Fradit, hogy korábban a Vasas (0–0), a Honvéd (0–3) és az MTK (0–1) ellen is gólképtelen maradt, ám jött egy huszonöt esztendős szabadkai fiatalember, Takács Tamás, aki a társak hathatós segítségével kétszer is betalált, és ez bajnokverést eredményezett.

A keddi ellenfélnek, a DVSC-Tevának is volt már jobb idénye, a huszonhét forduló alatt megszerzett negyvenkét pont egyelőre a harmadik helyre elegendő, ugyanakkor a Ferencváros szombati 2–1-es legyőzése azt mutatja, az együttes maga mögött tudja a gyengébbre sikeredett periódust.

Pedig a Videoton a szakember irányításával az első nyolc mérkőzéséből hatot is győzelemmel zárt, ám mostanra eljutott oda, hogy négymeccses nyeretlenségi sorozattal várja a Lokit. A Videoton az eddigi huszonhét bajnokijából tizenkettőt elveszített (ez azért messze nem kizárólag Horváth Ferenc bűne...), bár a csapat akár még a második helyet is megszerezheti.

Mondjuk azért, mert hetek óta nem derül ki, miért mondják sokan, a székesfehérváriak ugyanolyan minőségi kerettel rendelkeznek, mint a bajnoki címet szombaton elnyerő Ferencváros... A Videoton vezetőedzője, Horváth Ferenc a szombati, 2–1-es kispesti vereséget követően éles kritikával illette játékosait – nem alaptalanul.

A 29. forduló nyitó meccsén a 2015-ös bajnok Videoton a 2014-es aranyérmes DVSC-Tevát fogadja – remélhetőleg rangadót látnak majd a szurkolók a felcsúti Pancho Arénában. Hogy miért nem vagyunk ebben biztosak?

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VIDEOTON–DEBRECENI VSC-TEVA LABDARÚGÓ NB I-ES MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!